02. studeni. 2017.

Međunarodna konferencija za bratimljenje gradova u Istanbulu

Lokalne i regionalne vlasti u Turskoj te zemlje članice EU pozvane su da se pridruže međunarodnoj gradskoj konferenciji za bratimljenje gradova koja će se održati 22. i 23. studenog 2017. u Istanbulu Konferencija ima za cilj stvoriti mrežu i partnerstva među kolegama.

Kao učinkovit alat za lokalne uprave za razmjenu znanja, razmjenu iskustava, provođenje dugoročnih projekata temeljenih na zajedničkim ciljevima i doprinos društveno-gospodarskom razvoju gradova, Twinning Café metoda kreirana je za potrebe međunarodne konferencije za bratimljenje gradova. Metoda će biti platforma za stvaranje mreža i za osnivanje partnerstva za prijavu na buduće sheme bespovratnih sredstava pod nazivom “Bratimljenje gradova između Turske i EU”. (Ova shema bespovratnih sredstava provodit će Ministarstvo za EU poslove Republike Turske u okviru Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA).

Zainteresirane lokalne i regionalne vlasti Turske i EU trebaju ispuniti aplikacijski obrazac.

Putni troškovi i troškovi smještaja bit će pokriveni iz proračuna projekta.

Za više informacija posjetite https://www.towntwinningconference.com/.

Sva dodatna pitanja možete uputiti na towntwinning@ab.gov.tr