27. Rujan 2018.

NOVI PROGRAM 9. savjetovanja pročelnika u PANORAMI

Libusoft Cicom i Udruga gradova organiziraju 9. Savjetovanje pročelnika JLP(R)S koje donosi niz aktualnih predavanja kojima želimo skrenuti pozornost čelnih ljudi lokalne i regionalne samouprave na nove zakonske obaveze, dobre prakse i trendove iz svijeta upravljanja.

Glavne teme 9. Savjetovanja pročelnika su:

• Nastavak porezne reforme – utjecaj na lokalnu i regionalnu samoupravu
  • Najava novog Zakona o proračunu
  • Učinci fonda izravnanja
  • Novi zakon o upravljanju državnom imovinom i utjecaj na JLP(R)S
  • Gospodarenje poljoprivrednim zemljištem – izazovi u provedbi nakon 6 mjeseci primjene
  • Održivo gospodarenje otpadom – gdje smo i kako dalje
  • Uspostava GDPR u JLP(R)S – izazovi i prva iskustva s početka primjene
  • Ususret novom zakonu o komunalnom gospodarstvu
  • Uređeni matični podaci – kako nam je porez na nekretnine donio povećanje pri-hoda od komunalne naknade
  • Rad komunalnih redara po Zakonu o građevinskoj inspekciji
  • Aktualna pitanja iz Zakona o poticajnoj stanogradnji i Zakona o najmu stanova