23. Svibanj 2019.

Klimatske promjene i društveno-ekonomski rizici za Republiku Hrvatsku

Klimatske promjene i društveno-ekonomski rizici za Republiku Hrvatsku naziv je skupa koji će se održati 23. svibnja, u 10 sati, vijećnici Hrvatske gospodarske komore, na adresi Rooseveltov trg 2 u Zagrebu. Zajedno ga organiziraju Podravka i Zajednica za društveno odgovorno poslovanje HGK.

Sasja Beslik, glavni direktor održivog financiranja u Nordea grupi, predstavit će Izvještaj o procjeni klimatskih rizika za Republiku Hrvatsku. Izvještaj je pripremila Nordea, vodeća nordijska grupa za financijske usluge i jedna od najvećih banaka u Europi.

Redoviti profesor Geofizičkog odsjeka na PMF-u Branko Grisogono održat će predavanje Klima danas i sutra – globalno i u Hrvatskoj, a osvrt na utjecaj klimatskih promjena na Podravku dat će Matija Hlebar, voditelj održivog razvoja u Podravci.

U sklopu panel-rasprave razmotrit će se utjecaji klimatskih promjena na Republiku Hrvatsku i nužne prilagodbe.

Međuvladin panel o klimatskim promjenama nedavno je objavio Izvještaj o globalnom zatopljenju od 1,5˚ C, koji je ocijenjen kao poziv za buđenje i alarmantno upozorenje: nastavi li se trenutačna stopa emisije ugljičnog dioksida, svijet će između 2030. i 2052. godine dosegnuti zatopljenje od 1,5˚ C.

Događaj se organizira u sklopu nove suradničke platforme Hrvatske gospodarske komore HGK_COR akcelerator, čiji je cilj ubrzavanje promjena na ostvarenju 17 globalnih ciljeva UN-a. Odgovor na klimatske promjene jest 13. cilj održivog razvoja.

Ljubazno molimo da svoje sudjelovanje potvrdite putem obrasca na poveznici, najkasnije do 22. svibnja.