25. - 26. Svibanj 2017.

Obuka ”Priprema infrastrukturnih investicijskih projekata” u Zadru

Kao odgovor na rastuće potrebe lokalnih dionika u području upravljanja vodnokomunalnim sektorom, Udruga gradova provodi program specijaliziranih treninga za dužnosnike i zaposlenike jedinica lokalne samouprave odnosno isporučitelja vodnih usluga. Sljedeća obuka održat će se u Zadru 25. i 26. svibnja 2017., u IMPACT – Europski centar za međusektorsku suradnju (Put Stanova bb), na temu ”Priprema infrastrukturnih investicijskih projekata”.

Glavni ciljevi obuke ”Priprema infrastrukturnih investicijskih projekata” su:

• Upoznavanje sudionika obuke s preduvjetima financiranja iz europskih i međunarodnih izvora
  • Osposobljavanje sudionika za pripremu investicijskih infrastrukturnih projekata

Teme obuke:

• Domaći i međunarodni fondovi i programi
  • Upravljanje projektnim ciklusom: osnove upravljanja projektima
  • Dionici projekta
  • Provedba projekta
  • Nadzor, evaluacija i revizija
  • Unutarnja organizacija i planiranje
  • Institucionalna rješenja u složenim višedonatorskim infrastrukturnim projektima
  • Planiranje provedbe infrastrukturnih projekata

Kotizacija:

• besplatna za dužnosnike i zaposlenike uprava gradova koji su članovi Udruge gradova;
  • 1.100,00 kn za ostale sudionike iz gradova nečlanova ili isporučitelja vodnih usluga;
  • za prijave dvije ili više osoba odobravamo 10% popusta.

Cijena kotizacije obuhvaća: sudjelovanje na obuci, predavače, radne materijale u digitalnom i tiskanom izdanju, dnevna osvježenja i dva ručka. Kotizacija se uplaćuje na račun Udruge gradova, s naznakom ”Zadar obuka 1′‘.

Žiro račun 2402006-1100675273 (Erste banka)

IBAN HR1924020061100675273 OIB 47978428233

Udruga gradova nije obveznik PDV-a.

PRIJAVNI OBRAZAC

Dan 1. (25. svibnja 2017.)
08:30 – 09:00 Dolazak i kava dobrodošlice
09:00 – 09:30 Uvod
Pozdravna riječ, predstavljanje rasporeda radionice, ciljeva radionice

Predstavljanje sudionika i očekivanja od radionice

09:30 – 10:30 Važnost efikasnog organiziranja i upravljanja u vodnom sektoru
Temeljni principi dobrog upravljanja
Uvod u upravljanje projektnim ciklusom
10:30 – 11:00 Pauza
11:00 – 13:00 Faze projektnog ciklusa
Pristup logičke matrice
Vježba 1: Formiranje logičke matrice
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 16:00 Dionici projekta i važnost učinkovitog upravljanja ljudskim resursima (osnivanje projektnog tima)

Dionici projekta
Vježba 2: dionici projekta

Osnivanje “projektnog tima”
Vježba 3: formiranje projektnog tima

Dan 2. (26. svibnja 2017.)
09:00 – 09:30 Sažetak prvog dana obuke i uvod u drugi dan
09:30 – 10:30 Izvori financiranja i uloga posredničkog tijela prve i posredničkog tijela druge razine
Mogući izvori i vrste (su)financiranja / Uloga posredničkog tijela prve i druge razine
Vježba 4: Financijski plan
10:30 – 11:00 Pauza
11:00 – 13:00 Iskustva u pripremi projekata – okrugli stol o problemima i rješenjima u odnosima Hrvatskih voda, lokalnih vlasti i isporučitelja vodnih usluga
13:00-13:30 Zaključci radionice i evaluacija
13:30-14:30 Ručak
14:30 Odlazak sudionika obuke

Za informacije o preostalim obukama iz zadarskog ciklusa edukacija kliknite na predmetne poveznice:

Razvoj infrastrukturnih vodnokomunalnih projekata (5. – 6.6.2017.)

Provedba infrastrukturnih vodnokomunalnih projekata (13. – 14.6.2017.)