05. - 06. Lipanj 2017.

Obuka ”Razvoj infrastrukturnih vodnokomunalnih projekata”

Miniciklus edukacije o infrastrukturnim vodnokomunalnim projektima nastavlja se dvodnevnom obukom u Zadru na temu razvoja projekata.

Dvodnevna radionica održava se u prostorima IMPACT-a, Europskog centra za međusektorsku suradnju (Put Stanova bb, Zadar).

Preuzmi PRIJAVNI OBRAZAC!

Glavni ciljevi obuke ”Razvoj infrastrukturnih investicijskih projekata” su:

• Osposobljavanje sudionika za razradu ključnih elemenata buduće infrastrukturne investicije
  • Osposobljavanje sudionika za analizu trenutnih situacija

Teme obuke:

• Analiza konteksta
  • Definicija ciljeva
  • Tehnička izvedivost i okolišna održivost
  • Financijska i ekonomska analiza
  • Procjena rizika
  • Definiranje svrhe projekta, ciljeva, rezultata, pokazatelja
  • Identifikacija projektnih aktivnosti i dinamičkog plana

Kotizacija:

• besplatna za dužnosnike i zaposlenike uprava gradova koji su članovi Udruge gradova;
  • 1.100,00 kn za ostale sudionike iz gradova nečlanova ili isporučitelja vodnih usluga;
  • za prijavu dvije ili više osoba odobravamo 10% popusta.

Cijena kotizacije obuhvaća: sudjelovanje na obuci, predavače, radne materijale u digitalnom i tiskanom izdanju, dnevna osvježenja, dva ručka i prijevoz u okviru terenske posjete. Kotizacija se uplaćuje na račun Udruge gradova, s naznakom ”Zadar obuka 2′‘. Udruga gradova nije obveznik PDV-a.

Žiro račun 2402006-1100675273 (Erste banka)

IBAN HR1924020061100675273

OIB 47978428233

Predavači:

Obuku drže treneri s dugogodišnjim iskustvom u području obrazovanja odraslih koji su prošli posebnu pripremu trenera:

Sanja HORVAT, mag. ing. kem., voditeljica Sektora Javna odvodnja i pročišćavanje u isporučitelju vodnih usluga Koprivničke vode d.o.o. i savjetnica u SH Inženjering d.o.o. E-mail: sh.inzenjering@kc.t-com.hr.

Dražana HALAR, mr. oec., voditeljica gradskog ureda za EU projekte Grada Velike Gorice. E-mail: drazana.halar@gorica.hr.

Detaljan program obuke:

Dan 1. (ponedjeljak 5. lipnja 2017.)
08:30 – 09:00 Dolazak i kava dobrodošlice
09:00 – 09:30 Uvod
Pozdravna riječ, predstavljanje rasporeda radionice, ciljeva radionice

Predstavljanje sudionika i očekivanja od radionice

09:30 – 10:30 Ključni elementi u izradi projektnih prijedloga koje financiraju međunarodne financijske institucije
Uvod u analizu konteksta, definicija ciljeva, identifikacija projekta, tehnička izvedivost i okolišna održivost, financijska i ekonomska analiza, procjena rizika; Studija slučaja
10:30 – 11:00 Pauza
11:00 – 13:00 Proces razvoja projekta 1 – prezentacija i vježba
Pisanje konteksta projekta: postavljanje scene, pozadina projekta, identifikacija problema, SWOT
13:00 – 14:00 Ručak
14:00 – 15:30 Proces razvoja projekta 2prezentacija i vježba
Definiranje svrhe projekta, ciljeva, rezultata, pokazatelja
15:30 – 16:30 Sažetak prvog dana radionice, zavšni komentari, pitanja, zaključci
Dan 2. (utorak, 6. lipnja 2017.)
09:00 – 09:15 Pregled jučerašnjeg dana
09:15 – 11:00 Terenska posjeta uređaju za pročišćavanje otpadnih voda
Uređaj za pročišćavanje otpadnih voda Centar [Odvodnja d.o.o. Zadar]
11:00 –  11:30 Pauza
11:30 – 13:00 Proces razvoja projekta 3 – prezentacija i vježba
Identifikacija projektnih aktivnosti i dinamičkog plana
13:00-13:30 Zaključci radionice i evaluacija
13:30-14:30 Ručak
14:30 Odlazak sudionika obuke

Za informacije o preostalim obukama zadarskog ciklusa edukacija kliknite na sljedeće linkove:

Priprema infrastrukturnih vodnokomunalnih projekata (25.-26.5.2017.)

Provedba infrastrukturnih vodnokomunalnih projekata (13.-14.6.2017.)