17. Svibanj 2019.

Panel rasprava o zajedničkim prostorima stvaranja #makerspace

Što su to zajednički prostori stvaranja, popularni kao maker spaces i koje su ključne karakteristike takvih prostora saznajte na panel raspravi o zajedničkim prostorima stvaranja – inkubatorima pokretanja poslovanja, koja će se održati 17. svibnja 2019. u HKD Napredak, Bogovićeva 1, Zagreb, s početkom u 11 sati.

►► Pridružite nam se, informirajte i pokrenite nešto svoje! 💪

Svrha skupa je informirati o inovativnom pristupu u poticanju poduzetništva kolaborativnim razvojem kreativnih ideja i prototipova u zajedničkim prostorima stvaranja. Dodatno, zajednički prostori stvaranja u školama potiču mlade ljude na istraživanje svojih interesa, uče kako koristiti nove alate (fizičke i virtualne) i razvijaju kreativne projekte.

Na skupu će se razgovarati o primjerima dobre prakse, kako javnim politikama potaknuti razvoj takvih prostora te kako ih u gradovima financirati iz sredstava EU-a.

U prvom dijelu panela ukratko će biti predstavljen projekt “Urban M” i koncept “maker space”. Zatim će sudionici moći saznati kako program međuregionalne suradnje URBACT može doprinijeti zajedničkim prostorima stvaranja.

U nastavku će biti održana rasprava u kojoj sudjeluju:
► Marko Helfrih, Zagrebački inovacijski centar – ZICER
► Paolo Zanzerović, IRIM – Institut za razvoj i inovativnost mladih/Croatian Makers
► Deborah Hustić, Radiona / Zagreb Makerspace
► Svjetlana Maleković, Grad Zagreb, Gradski ured za gospodarstvo, energetiku i zaštitu okoliša
► Zrinko Rebrina, Grad Zagreb, Ured za programe i projekte Europske unije

Panel raspravu organiziraju zajedno Interreg projekt Urban M i Udruga gradova u RH (nacionalna točka Programa Urbact).

✅ PRIJAVA
Sudjelovanje je potrebno prijaviti do 15. svibnja 2019. putem sljedeće poveznice: http://tiny.cc/z9l25y

Za eventualna dodatna pitanja pošaljite upit na e-mail ured@odraz.hr

✅ Više informacija: http://odraz.hr/hr/novosti/odraz-ove-vijesti/panel-rasprava-o-zajednickim-prostorima-stvaranja-maker-space

Cilj projekta “Urban M – Suradnjom do novih kolaborativnih inovativnih rješenja” (https://bit.ly/2DWLMuN), u kojem Grad Zagreb sudjeluje kao partner, bolja je podrška i razvijanje inovacijske infrastrukture kroz “zajedničke prostore stvaranja” (maker spaces), koji su osmišljeni kao mjesto okupljanja ljudi različitih znanja i kompetencija, čijom se suradnjom dolazi do novih ideja i inovativnih proizvoda.