12. Studeni 2019.

PRIMJENA ZAKONA O OPĆEM UPRAVNOM POSTUPKU
12.11.2019. (utorak) u Zagrebu, u 9,30 sati

Sheraton Zagreb Hotel, Kneza Borne 2, Zagreb

Radionica je namijenjena državnim službenicima, službenicima upravnih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i službenicima pravnih osoba s javnim ovlastima koji u okviru redovitih radnih obveza primjenjuju Zakon o općem upravnom postupku (Nar. nov., br. 47/09). Tijekom radionice bit će obuhvaćeni svi važni instituti ZUP-a. Rad na radionici uključuje predavanja uz Power Point prezentacije, moderiranu raspravu te pitanja i praktične zadatke koje sudionici rješavaju zajedno sa predavačem.

Predavač:
Mladen Ivanović, dipl.iur. – urednik-savjetnik u Novom informatoru

1.  NAČELA ZUP-a, SLUŽBENA OSOBA I STRANKA
 – načela ZUP-a
– službena osoba i njezino izuzeće
– svojstva stranke i njezino zastupanje

2. DOKAZIVANJE, USMENA RASPRAVA I RJEŠENJE
 – pokretanje postupka
– dokazi u upravnom postupku
– kada se održava i kako se provodi usmena rasprava
– vrste rješenja
– rokovi i dostava
– povrat u prijašnje stanje

3. PRAVNI LIJEKOVI
 – žalba
– prigovor
– izvanredni pravni lijekovi

4. IZVRŠENJE
 – nastup izvršnosti
– novčane i nenovčane obveze
– vrste izvršenja

5. UPRAVNI UGOVOR
 – pojam i svojstva

6. ZAŠTITA OD POSTUPANJA JAVNOPRAVNIH TIJELA I PRUŽATELJA JAVNIH USLUGA

7. TROŠKOVI POSTUPKA
 – u postupcima pokrenutima na zahtjev stranke
– u postupcima pokrenutima po službenoj dužnosti
– troškovi drugih sudionika postupka

Kotizacija:
Naknada za sudjelovanje na radionici iznosi 980,00 kn (PDV uključen) po sudioniku.

Pogodnost za pretplatnike Informatora:
Pretplatnici lista Informator koji su podmirili obvezu za 2019. plaćaju kotizaciju u iznosu 833,00 kn (PDV uključen) po sudioniku.

Naknada uključuje:
Sudjelovanje na radionici, skriptu s PowerPoint© prezentacijama koja nakon radionice može poslužiti kao podsjetnik za postupanje, radni pribor, snack i napitak za vrijeme stanke. Naknada se uplaćuje unaprijed na transakcijski račun Novog informatora d.o.o. broj HR2823400091100150348, uz poziv na broj: 01-121119-OIB PLATITELJA, najkasnije do dana održavanja radionice.

Dodatne informacije:
tel: 01/4095-024
mail: seminari@informator.hr

Više informacija i prijave na: https://informator.hr/seminari/primjena-zakona-o-opcem-upravnom-postupku