04. - 11. Svibanj 2017.

Specijalistički seminar – Porez na nekretnine po regijama

Tvrtka LIBUSOFT CICOM d.o.o. organizira za jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave te trgovačka društva kojima su JLP(R)S osnivači Specijalistički seminar – Porez na nekretnine u cilju kvalitetne i pravovremene pripreme provođenja poreza na nekretnine.

Nastavno na prvi specijslistički seminar održan 9. ožujka 2017. godine u Zagrebu te zbog iznimnog interesa sudionika i aktualnosti teme, LIBUSOFT CICOM specijalističke seminare organizira regionalno prema sljedećem rasporedu:

• četvrtak, 4. svibanj 2017. godine s početkom u 09:30 sati u hotelu Osijek, Šamačka ulica 9 u Osijeku.
  • utorak, 9. svibanj 2017. godine s početkom u 09:30 sati u hotelu Atrium, Ul. Domovinskog rata 49, Split.
  • četvrtak, 11. svibanj 2017. godine s početkom u 09:30 sati u hotelu Fontana, Fontana trg 1, Buzet.

Teme specijalističkih seminara su sljedeće:

Normativni okvir

• Zakon o lokalnim porezima
  • Opći porezni zakon
  • Donosi li uvođenje poreza na nekretnine promjene u poslovanju JLS u organizacijskom smislu?
  • Donošenje općih akata i rješenja uz osvrt na prisilnu naplatu poreza na nekretnine

Pripremne radnje za uvođenje Evidencije nekretnina

• Sadržaj i struktura Evidencije nekretnina
  • Dohvat i usklađivanje adresnih i katastarskih podataka nekretnina sa službenim državnim registrima