19. - 29. Ožujak 2019.

TEB-ovi seminari “Aktualnosti za proračune, proračunske i izvanproračunske korisnike”

Nastavno na uspostavljenu suradnju tvrtke TEB Poslovno savjetovanje d.o.o. i Udruge gradova obavještavamo vas o održavanju cijelog niza TEB-ovih seminara pod nazivom “Aktualnosti za proračune, proračunske i izvanproračunske korisnike”.

Seminari su namijenjeni osobama koje obavljaju računovodstvene i financijske poslove i od kojih se očekuje da dobro vladaju svojom strukom, izvrsno poznaju propise i budu odgovorne za njihovu ispravnu primjenu.

Bitno je napomenuti da gradovi, članovi Udruge gradova, ostvaruju pogodnost jer se trećem polazniku iz istoga grada omogućava sudjelovanje bez plaćanja kotizacije. Dovoljno je napomenuti prilikom prijave da je grad koji upućuje zaposlenike na seminar naš član.

Seminari se održavaju prema sljedećem rasporedu:

• Osijek 19.03.2019. (utorak), Hotel Osijek, Šamačka 4
• Bjelovar 20.03.2019. (srijeda), Ekonomski fakultet, A. B. Šimića 1
• Varaždin 21.03.2019. (četvrtak), Park Boutique Hotel, Juraja Habdelića 6
• Split 26.03.2019. (utorak), Županijska komora Split, Trumbićeva obala 4
• Zadar 27.03.2019. (srijeda), Hotel Kolovare, Bože Peričića 14
• Rijeka 28.03.2019. (četvrtak), Grand Hotel Bonavia, Dolac 4
• Zagreb 29.03.2019. (petak), Sheraton Zagreb Hotel, Kneza Borne 2

S radom se počinje u 9,30 sati, a prijam i registracija sudionika traju od 9,00 sati.

Program seminara je sljedeći:
1. Računovodstvene aktualnosti
• Podsjetnik na tromjesečno financijsko izvještavanje
o Rokovi i obveznici
• Preneseni viškovi i manjkovi prihoda iz 2018. godine – praktični primjeri (odluke, knjiženja, rebalans planskih akata u 2019. godini)
o Koji propisi uređuju postupanja s viškovima i manjkovima prihoda/primitaka iz 2018.?
o Na koji način ispravno sastaviti odluku o rasporedu rezultata (što treba navesti u odluci)?
o Kako utvrditi koji viškovi prihoda i primitaka se mogu (i na koji način) koristiti?
o Kako utvrditi manjkove i na koji ih način pokriti?
o Koji rezultat se dijeli kod JLP(R)S-a – konsolidirani ili nekonsolidirani?
o Knjiženje odluka o rasporedu rezultata – što se knjiži, a što ne?
o Uključenje viškova/manjkova prihoda u ovogodišnji financijski plan/proračun • Obveza uravnoteženja • Mogućnost sukcesivnog uključivanja manjkova
2. Troškovi službenog putovanja i prijevoza na posao i s posla
• Kako je uređeno pravo na dnevnicu i u kojim iznosima?
• Koji su uvjeti za isplatu dnevnice i troškove službenog putovanja?
• Tko može ostvariti pravo na troškove prijevoza u državnim i javnim službama?
• Kako regulirati pravo na troškove prijevoza u JL(R)S?
• Koje su obveze poslodavca uz ostvarivanje prava na troškove prijevoza?
3. Ostvarivanje i određivanje godišnjeg odmora
• Koliko je najkraće trajanje godišnjeg odmora?
• Kada se stječe pravo na puni godišnji odmor?
• Do kada se može koristiti preostali dio godišnjeg odmora iz 2018.?
• Do kada se mora donijeti raspored (plan) korištenja godišnjih odmora za 2019.?
• Kome i kada se dostavlja obavijest o korištenju godišnjeg odmora?
• Je li moguće korištenje godišnjeg odmora u dijelovima?
• Kada se ostvaruje pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora?
• Kade se isplaćuje naknada za neiskorišteni godišnji odmor?
• Kako odrediti naknadu plaće za vrijeme godišnjeg odmora?
• Što se događa ako dođe do bolovanja za vrijeme godišnjeg odmora?
4. Provođenje ovrhe na plaći radnika
• Koja primanja radnika su izuzeta od ovrhe?
• Koji su posebni propisi kojima su primanja radnika izuzeta od ovrhe?
• Kako se određuje iznos plaće koji ne podliježe ovrsi?
• Osnovom čega se provodi ovrha na plaći radnika?
• Što je zapljena po pristanku dužnika?
• Što je prednosni red i kako se određuje?
• Što je s materijalnim pravima kada se provodi ovrha na plaći?
• Kako se provodi ovrha na plaći manjoj i većoj od prosječne plaće u RH?
• Koja je odgovornost poslodavca za propuštenu obustavu i isplatu dospjelih obroka?

Predavačice: Nikolina Bičanić i Ljubica Đukanović (TEB-ove savjetnice)
Pisani materijal: Preslike slajdova predavača, blok i olovka.
Kotizacija: Naknada za seminar iznosi 600,00 kn (s PDV-om) po sudioniku. Drugi i svaki sljedeći sudionik iz iste pravne osobe plaća kotizaciju u iznosu od 500,00 kn (s PDV-om).
Pogodnosti za TEB-ove pretplatnike:
• jedan sudionik iz iste pravne osobe koja s TEB-om ima zaključen Ugovor o uslugama savjetovanja može sudjelovati bez plaćanja kotizacije, ako je obveza za 2019. godinu podmirena;
• pretplatnici TEB-ovog časopisa “Financije, pravo i porezi” koji su podmirili obvezu za 2019. plaćaju kotizaciju za seminar u iznosu od 500,00 kn (s PDV-om).

Uplata: Naknada za sudjelovanje na seminaru uplaćuje se unaprijed u korist transakcijskog računa TEB-a: HR56 2340 0091 1001 8078 7, a može se uplatiti i u gotovini na recepciji TEB-a, prije ulaska u dvoranu.
Prijava: Prijave za sudjelovanje dostavljaju se u TEB putem maila: teb@teb.hr; faxa: 01 46 11 411 ili se možete prijaviti putem https://teb.us16.list-manage.com/track/click?u=757db808a0bdd465cfb9fd045&id=6a616d0b78&e=03c2fc3915