15. Studeni 2016.

URBACT III Infodan 2016

logo-urbact-cmjn-baseline

U utorak, 15. studenog 2016. godine, u Kući Europe (Augusta Cesarca 6) u Zagrebu, održat će se ovogodišnji Infodan programa URBACT III.

Događaj će biti podijeljen na dva dijela. Nakon uvodnog dijela, svoje će mreže predstaviti gradovi koji su uključeni u mreže za planiranje aktivnosti u sklopu URBACT III programa. Ukupno će se predstaviti pet gradova i sedam mreža. Drugi dio odnosit će se na predstavljanje novog poziva u sklopu URBACT III programa, za primjere dobrih praksi, koji će biti objavljen 1. prosinca ove godine.

Nakon službenog dijela bit će organiziran lagani ručak uz druženje, a u popodnevnom dijelu na istom mjestu bit će organizirana ARR-ova radionica i predstavljanje smjernica za URBACT korisnike. Radionica je namjenjena samo za predstavnike gradova koji sudjeluju u programu.

Zainteresirane za sudjelovanje molimo da se prijave do petka, 11. studenog, do kraja radnog dana, na e-mail mario@udruga-gradova.hr (Mario Žuliček).

10:30 – 11:00 Registracija sudionika
11:00 – 11:10 Uvodni pozdravi

Željko Turk, predsjednik Udruge gradova u RH

Lovro Kuščević, ministar graditeljstva i prostornog uređenja (TBC)

Branko Baričević, šef Predstavništva EK (TBC)

11:10 – 11:20 Uvod u Info-dan i URBACT program

Marko Ercegović, Udruga gradova/Nacionalna URBACT točka

11:20 – 12:50 Predstavljanje hrvatskih gradova u URBACT mrežama

Zagreb:          Smart IMPACT – Mirjana Zubak

Dubrovnik:  2nd Chance – Alisa Aliti Vlašić

TechTown – Svjetlana Šimonović

Šibenik:         RetaiLink – Petar Mišura

Varaždin:      MAPS – Emanuela Grđan

Split:               Freight Tails – Nikolina Bekavac

Nakon predstavljanja slijedi kratka panel diskusija.

Moderator : Marko Ercegović, Udruga gradova/Nacionalna URBACT točka

12:50 – 13:05 URBACT-ov poziv za dobre prakse