07. veljača. 2018.

Izmjene zakona o poticanoj stanogradnji

Na 78. sjednici Vlada RH je prihvatila Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o društveno poticanoj stanogradnji kojim se uređuju najviše prodajne cijene, osnivanje rezervnog fonda i pokreće novi program za zbrinjavanje deficitarnog kadra.

Prijedlog zakona možete pogledati ovdje.

Udruga gradova očitovala se na Prijedlog u cilju prilagodbe odredbi zakona sa iskustvima iz dosadašnje prakse društveno poticane stanogradnje i proširenja opsega deficitarnog kadra koji je moguće stambeno zbrinuti u sklopu novog programa. Detalje očitovanja možete pogledati ovdje..