12. travanj. 2018.

Izvješće stručne radne skupine Otvorene metode koordinacije 2018.

Radna skupina Otvorene metode koordinacije, koja se sastoji od stručnjaka iz zemalja članica EU, objavila je izvješće za 2018. godinu.

Kako navode, inovativna snaga kulturnih i kreativnih sektora ključna je za daljnji razvoj europskih gospodarstava i društava, jer:

• stvara dobrobit i koheziju
  • oblikuje javni prostor koji koriste milijuni Europljana
  • modernizira industrije i poslovne subjekte s novim kreativnim inputama i metodama
  • daje značenje i osjećaj pripadnosti
  • nadograđuje urbana i ruralna područja
  • dizajnira naše proizvode i usluge
  • proizvodi i digitalizira sadržaj
  • obogaćuje naša vizualna iskustva
  • pruža sadržaj za rasprave.

Izvješće možete pronaći OVDJE.