23. svibanj. 2019.

Novi termini regionalnih obuka za komunalne redare!

Udruga gradova organizira četiri nove regionalne obuke za komunalne redare koje će se održati u Puli, Osijeku, Zagrebu i Šibeniku. Otvorene su prijave.

Termini obuka su sljedeći (prijave se vrše na linku s terminom):

10.06. Pula
12.06. Osijek
14.06. Zagreb
18.06. Šibenik

OKVIRNI PROGRAM OBUKA:

– Zakonska regulativa za postupanje komunalnog redarstva s naglaskom na gospodarenje otpadom
– Odluka o komunalnom redu – temelj za postupanje komunalnog redarstva
– Nadzor komunalnog reda – videonadzor, uređaji i zakonska regulativa
– Profesionalna komunikacija s „teškim strankama“
– Prekršajni zakon i Zakon o općem upravnom postupku – primjeri rješenja, optužnih prijedloga i drugih akata
– Primjena Zakona o općem upravnom postupku u praksi
– Primjena Zakona o građevinskoj inspekciji s primjerima iz prakse
– (Postupanje komunalnih redara na pomorskom dobru)

PREDAVAČICE I PREDAVAČI:

– Sonja Polonijo, savjetnica, Eko Murvica d.o.o.
– Koviljka Aškić, direktorica, Eko-Adria d.o.o.
– Matko Lovreta, pročelnik, Grad Makarska
– Darko Gelo, predstavnik tvrtke Alarmautomatika d.o.o.
– Goran Kauzlarić, konzultant i suradnik Udruge gradova
– Blagodar Španja, voditelj Odsjeka komunalnog redarstva, Grad Vodice

Sudjelovanje predstavnika iz gradova, članova Udruge gradova, ne naplaćuje se, no prethodna je registracija obavezna.

Sudjelovanje predstavnika iz općina omogućeno je uz uplatu kotizacije od 1.000 kn. Kotizacija za svakog sljedećeg predstavnika iz općina iznosi 500 kn.