Predsjednik Udruge gradova u RH:

Željko Turk, gradonačelnik Zaprešića

Potpredsjednik Udruge gradova u RH:

Renato Krulčić, gradonačelnik Pazina

Potpredsjednik Udruge gradova u RH:

Dubravko Bilić, gradonačelnik Ludbrega

Što je Predsjedništvo?

Predsjedništvo je izvršno tijelo Udruge koje rukovodi radom Udruge između dva zasjedanja Skupštine.

Koliko članova ima Predsjedništvo?

Ima 41 člana, a čine ga po dva gradonačelnika iz svake županije, i to gradonačelnik grada sjedišta županije i gradonačelnik drugog grada kojeg dogovorno odrede, odnosno izaberu gradovi članovi Udruge s područja županije, te gradonačelnik Grada Zagreba.

Tko su članovi Predsjedništva?

Sastav Predsjedništva možete pogledati ovdje.

Koliko traje mandat članovima Predsjedništva i kada prestaje?

Mandat članova Predsjedništva traje četiri godine: počinje potvrdom sastava Predsjedništva predloženog u skladu s odredbama Statuta UGRH na izbornoj Skupštini, a prestaje izborom novog Predsjedništva. Pojedinom članu Predsjedništva članstvo prestaje istupanjem grada iz Udruge ili podnošenjem ostavke na dužnost člana Predsjedništva.