03. studeni. 2017.

Očitovanje na Zakon o braniteljima u drugom čitanju

Udruga gradova očitovala se i pisano na Nacrt konačnog prijedloga zakona o braniteljima te još jednom skrenula pozornost Ministarstvu na jedini ispravan i na zakonu zasnovan način financiranja udruga koji treba provoditi u praksi.

Naglasili smo, između ostaloga, da gradovi oduvijek iskazuju vrlo visok stupanj senzibiliziranosti za branitelje pa tako i za braniteljske udruge.

Drago nam je da je Ministarstvo uvažilo argumentaciju Udruge gradova te odustalo od propisivanja “kvote” za financiranje braniteljskih udruga.

Tekst očitovanja koje je službeno upućeno Ministarstvu:

BRANITELJI – KONAČNI – OČITOVANJE 2017