07. veljača. 2018.

Prijedlog zakona o komunalnom gospodarstvu u proceduri

Vlada RH je na 72. sjednici prihvatila Prijedlog zakona o komunalnom gospodarstvu i uputila ga u Hrvatski sabor na prvo čitanje. Danas je održana sjednica saborskog Odbora za lokalnu i područnu (regionalnu) samoupravu na kojem je raspravljen Prijedlog.

Prijedlog zakona i zapisnike sa sjednica radnih tijela Hrvatskog sabora možete pogledati ovdje.

Udruga gradova uputila je komentare na Prijedlog zakona resornom ministarstvu i saborskom Odboru koje možete pogledati ovdje, a predstavnici Udruge sudjelovali su u radu saborskog Odbora.

Glavne primjedbe Udruge gradova raspravljene su na sjednici Odbora i zatražena je izravna suradnja Udruge i Ministarstva u pripremi Konačnog prijedloga zakona.