16. svibanj. 2019.

Raste broj članova Mreže kreativnih gradova Hrvatske

Sveta Nedelja se pridružila mreži ‘Kreativni gradovi Hrvatske’, kao 28. član – želimo im doborodošlicu i radujemo se suradnji.

Inovativnim pristupom, primjerice ukidanjem prireza i komunalne naknade za nove tvrtke u kreativnim djelatnostima, Sveta Nedelja nastoji potaknuti rast plaća i standarda, te stvarati privlačne uvjete za poduzetnike i stručnjake, ponajprije u kreativnim i kulturnim industrijama.
Prepoznajući trendove u suvremenoj ekonomiji, ne opredjeljuju se za određene proizvodne, uslužne ili agrarne djelatnosti, već u svim djelatnostima žele širom otvoriti vrata najkreativnijima i najinovativnijima.
Rezultati se vide, potvrđuju ih brojne uspješne tvrtke, visoka zaposlenost, pozitivni migracijski trendovi i brojni drugi konkretni pokazatelji.
Može se uistinu ustvrditi da Kreativna razvojna strategija Svete Nedelje nije tek “još jedan dokument u nizu”.