07. ožujak. 2018.

Smart Cities 2018 konferencija

Četvrta Smart Cities konferencija držat će se 17. travnja 2018. godine na Zagrebačkom velesajmu. Organizator konferencije je Liderpress, a partneri veleposlanstva Švedske i Nizozemske, Konrad Adenauer Stiftung i Udruga gradova.

Iz programa izdvajamo:
• Što strategija e-Hrvatska 2020 donosi gradovima?
• Što možemo naučiti na primjeru Amsterdama?
• Inovacijama do održivih gradova
• Inovacije u službi građana – pametna rješenja u praksi
• Urban development concept berlin 2030
• Mobilnost i transport – što je dosad napravljeno i što nas još očekuje?
• Održivo gospodarenje otpadom – tko su akteri ovog procesa i što nam poručuju?
• RADIONICA: Što sve pametni gradovi trebaju znati?

Na konferenciji sudjeluju međunarodni predavači koji će predstaviti Amsterdam smart city, Urban Development Concept Berlin 2030 te Sweden smart city, a svoja iskustva s nama će podijeliti gradonačelnici i ljudi iz gradskih uprava hrvatskih gradova koji prednjače u implementaciji pametnih rješenja. Očekuju nas i prezentacije brojnih tvrtki koje se nalaze na strani pružatelja usluge, koje će nam prikazati na koji način se pametna rješenja primjenjuju u praksi i što sve mogu ponuditi gradovima budućnosti.

Više detalja o konferenciji, dnevni red i prijave: http://lider.events/smart-cities/