19. lipanj. 2017.

Udruga gradova slavi 15. rođendan

Na današnji dan prije punih petnaest godina, 19. lipnja 2002. u Zagrebu, održana je Osnivačka skupština Udruge gradova u Republici Hrvatskoj.

Od početnih pedesetak gradova narasli smo na organizaciju koja danas okuplja 121 grad, zalaže se za njihove interese i aktivno predlaže normativna rješenja Vladi i resornim ministarstvima, organizira radionice, savjetovanja i seminare, sudjeluje u nizu radnih skupina na nacionalnoj razini, njeguje međunarodnu suradnju te ima vlastite edukativne programe.