04. listopad. 2021.

Svijet oko nas – nova dva članka, nakon ljetne stanke

Ima znalaca, ljubitelja i zaštitnika prirodnog i biljnog svijeta. Ivana Janković, osnivačica udruge Croatian Wildlife Research and Conservation Society, svoje nam znanje nesebično stavlja na raspolaganje.

Jeste li se nekada zapitali što bi se dogodilo da nestane ljudskog djelovanja, ponekad razornog, ponekad s plemenitom namjerom. Kako bi naš horizont tada izgledao? Tko bi opstao, tko prevladao?
Drugačija vrsta horizonta

I otoci imaju svoje kopno. Znamo li što sve ono krije?
Kopnena fauna otoka