16. - 18. Svibanj 2022.

9. Međunarodna konferencija o zaštiti okoliša „Prostorni planovi i kružno gospodarenje otpadom“

Deveta Međunarodna konferencija o zaštiti okoliša u organizaciji tvrtke Business Media Croatia, izdavača stručnog časopisa Tehnoeko, održava se od 16.do 18. svibnja 2022. u Poreču, hotel Parentium Plava Laguna**** pod nazivom: „Prostorni planovi i kružno gospodarenje otpadom“.

Kao i prošlih godina očekuju se pokroviteljstva resornog ministarstva, Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, zatim Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, Hrvatske gospodarske komore, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Grada Zagreba.

Konferencija tradicionalno okuplja vodeće stručnjake i eksperte iz područja gospodarenja otpadom koji će zajedno s ključnim dužnosnicima navedenih institucija analizirati sljedeće teme:

• Prostorni planovi i novi Zakon o gospodarenju otpadom
• Legislativni okviri u poslovanju gospodarenja otpadom
• Javni pozivi za sufinanciranje projekata /FZOEU; (oprema i infrastruktura)
• Odgovornost i uloga JLS-ova u postizanju ciljeva u gospodarenju otpadom
• Uvođenje ograničenja odlaganja i naknade za odlaganje
• Ekonomika CGO-a u cjelovitom sustavu gospodarenja otpadom u R Hrvatskoj
• Mogu li CGO-i biti efikasni bez postrojenja za termičku oporabu otpada?
• Termička energetska oporaba / Waste to Energy
• Studije utjecaja na okoliš za energane na otpad
• Gospodarenje otpadnim muljem: može li otpad postati sirovina?
• Biološka obrada otpada i legislativa
• Gradovi & gospodarenje otpadom – Quo vadis Zagreb
• Mediji / Edukacija / “NIMBY efekt”
• Dobre prakse u kružnom gospodarenju otpadom

Finalni program konferencije

Prijave sudjelovanja

Rezervacija smještaja
PROMO KOD: ECO2022.

Udruga gradova prihvatila je pokroviteljstvo nad 9. Međunarodnom konferencijom o zaštiti okoliša stručnog časopisa Tehnoeko.