27. Svibanj 2022.

LC: Specijalistički seminar- Procjena vrijednosti nekretnina

Iako je Zakon o procjeni vrijednosti nekretnina stupio na snagu još 2015. godine, u provođenju istog se i dalje javljaju određena pitanja i nedoumice. Iz tog razloga ćemo na seminaru pokušati odgovoriti na neka od sljedećih pitanja:

Što znači iskustvo vještaka?

Najčešće pogreške u procjembenim elaboratima

Za koje podatke u procjembenom elaboratu treba navesti ili priložiti  izvor?

Kako izvesti koeficijent prilagodbe za troškovnu metodu?

Povećavaju li prilagodbe kakvoću procjembenih elaborata ili su izvor pogrešaka?

Što je potrebno obrazložiti u procjembenom elaboratu?

Zašto je važno obrazloženje pravnog mišljenja procjeniteljskog povjerenstva?

Kako se izvode indeksni nizovi za zemljišta?

Što se uzima u obzir prilikom izračuna nužnih troškova preseljenja?

Kako dalje nakon objave početnog stanja planova približnih vrijednosti zemljišta?

Što se promijenilo nakon Rješenja USRH od 8. lipnja 2021?

Što obuhvaćaju stručni i administrativno-tehnički poslovi za potrebe procjeniteljskog povjerenstva?

Primjeri iz prakse za potrebe JLP(R)S

Dodatne informacije i prijave: https://www.spi.hr/lc-specijalisticki-seminar-procjena-vrijednosti-nekretnina/