27. Lipanj 2022.

Skupština građana: način na koji možemo demokratizirati demokraciju

Grad Rijeka i Zaklada Friedrich Ebert organiziraju konferenciju “Skupština građana: način na koji možemo demokratizirati demokraciju” koja se održava u ponedjeljak 27. lipnja od 10.00 do 16.30 sati u riječkom RiHubu, Ulica Ivana Grohovca 1/A.

Zašto ova konferencija? Zato što je demokracija u opasnosti. Sve više ljudi se osjeća udaljeno od politike. Primijenjeni su mnogi instrumenti za poticanje sudjelovanja građana – ali teško je doći do onih skupina kojima nedostaje vremena, samopouzdanja ili znanja za sudjelovanje u takvim formatima.

Skupštine građana su inovativan pristup koji se okušao u mnogim zemljama diljem svijeta kako na nacionalnoj, tako i na lokalnoj razini. Skupštine građana mogu ponuditi rješenja za kontroverzna politička pitanja prikupljanjem raznih perspektiva iz svih dijelova društva.

Riječkom konferencijom otvorit će se rasprava o skupštinama građana kao novom alatu za jačanje demokracije u Hrvatskoj – i široj regiji. Raspravljat će se s lokalnim političarima, akademskim stručnjacima, predstavnicima civilnog društva i drugim zainteresiranim sugovornicima.

Citizens’ assemblies HRV

Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje, ljubazno molimo da kontaktirate izravno organizatore, putem e-mail adrese lorena.haboic@fes.hr