26. Svibanj 2022.

Webinar “Normativne specifičnosti upravnih područja prostornog uređenja i gradnje”

Webinar NORMATIVNE SPECIFIČNOSTI UPRAVNIH PODRUČJA PROSTORNOG UREĐENJA I GRADNJE, održava se 26. svibnja 2022., s početkom u 10:00 sati i predviđenim trajanjem do 14:00 sati.

Predavači:
Dr.sc. Desanka Sarvan, dipl. iur.,
Josip Bienenfeld, dipl. iur.,
Voditeljica webinara: Davorka Foretić, dipl. iur.,

PROGRAM WEBINARA
Josip Bienenfeld,
dipl. iur.,
1. UVOD
– Kompleksnost i multidisciplinarnost upravnih područja prostornog uređenja i gradnje
2. SPECIFIČNI IZVORI PRAVA
– prostorni planovi i tehnički propisi
3. ODNOS PROSTORNOG UREĐENJA I GRADNJE S POSEBNIM UPRAVNIM PODRUČJIMA
4. EXCEPTIO ILLEGALIS
5. VAŽENJE PROSTORNIH PLANOVA U POSTUPCIMA NJIHOVE PROVEDBE
6. IDEJNI I GLAVNI PROJEKT
7. PROCESNE SPECIFIČNOSTI POSTUPAKA IZDAVANJA LOKACIJSKE I GRAĐEVINSKE DOZVOLE
– Stranke u postupku izdavanja lokacijske i građevinske dozvole
– Pozivanje stranaka i dostava lokacijske i građevinske dozvole
– Ograničenje važenja lokacijske i građevinske dozvole
– Izmjena, dopuna, ukidanje i/ili poništavanje izvršne, odnosno pravomoćne lokacijske i građevinske dozvole po zahtjevu investitora
– Izmjena i poništenje rješenja u slučaju upravnog spora
Dr.sc. Desanka Sarvan, dipl. iur.,
UGOVORI O GRADNJI I FINNCIRANJU KOMUNALNE INFRASTRUKTURE
– ugovor o izgradnji komunalne infrastrukture
– ugovor o financiranju izgradnje komunalne infrastrukture
– ugovor o financiranju izgradnje vodnokomunalne infrastrukture
Rasprava i odgovori na pitanja

Naknada za radionicu iznosi 650,00 kn po sudioniku. Radionica će se održati za minimalno deset sudionika
Pogodnost za polaznike iz iste tvrtke:
Prijavljeni sudionici iz iste tvrtke imaju pravo na popust od 10% po sudioniku, te plaćaju kotizaciju u iznosu od 585 kn po sudioniku.
Prijavnicu poslati poštom: Ulica Zvonimira Ljevakovića 20, 10000 Zagreb, Hrvatska, ili na e-mail: info@tsseminari.hr
Naknada se uplaćuje unaprijed na transakcijski račun Town Sight j.d.o.o. broj HR20 240700 011005 24542 poziv na broj: HR00 260522 – OIB TVRTKE, najkasnije dan prije održavanja webinara.
Nakon prijave i uplaćene kotizacije ili poslane narudžbenice, sudioniku će 24h prije webinara putem e-maila biti dostavljen link za sudjelovanje na webinaru.
Naknada uključuje:
Prezentacije u PDF-u koje se dostavljaju polaznicima na mail naveden u prijavnici nakon uplate kotizacije.
Dodatne informacije:
tel: 01/88-97-936