28. ožujak. 2017.

Dodjela priznanja za inovacije i najbolju praksu u lokalnoj samoupravi

Udruga gradova dodijelila je priznanja za inovacije i najbolju praksu u lokalnoj samoupravi u hotelu Westin u Zagrebu, danas, 28. ožujka 2017. godine.

Gradovi u Republici Hrvatskoj nominirali su 33 primjera inovacija i najbolje prakse u radu gradske uprave za priznanje INpuls u sljedećim kategorijama natjecanja:

• Grad gospodarstva (za poticanje gospodarskog razvoja)
  • Grad suradnje (za suradničke projekte države i grada)
  • Grad građana (za uključivanje građana u rad gradske uprave)
  • Grad kreative (za poticanje kreativnih ideja)
  • Grad sporta (za doprinos razvoju sporta)

Udruga gradova objavila je sve podatke o nominiranim praksama kako bi svi ostali gradovi i zainteresirani subjekti mogli u svojim sredinama poboljšati kvalitetu upravljanja i pružanja javnih usluga građanima.

Program INpuls pokrenut je u studenom 2012. godine s ciljem sustavnog prikupljanja, objavljivanja, ocjenjivanja, širenja i nagrađivanja najbolje prakse u lokalnoj samoupravi.

POPIS DOBITNIKA PRIZNANJA ZA NAJBOLJU PRAKSU U LOKALNOJ SAMOUPRAVI

Kategorija Nagrada Grad
Grad sporta Najbolja praksa Požega – Grad sporta
Istaknuta praksa Belišće – Europski grad sporta 2017
Lepoglava – Europski grad sporta 2015
Grad građana Najbolja praksa Rijeka – Građanski odgoj i obrazovanje
Istaknuta praksa Pleternica – Centar udruga: Zajedno smo jači!
Sveti Ivan Zelina – Grad po mjeri djeteta
Grad gospodarstva Najbolja praksa Buzet – InCITY
Istaknuta praksa Ivanec – Projektni ured za europske fondova
Zagreb – StartUp Factory Zagreb
Grad sinergije Najbolja praksa Umag – primjer dobre suradnje
Istaknuta praksa – ne dodjeljuje se –
– ne dodjeljuje se –
Grad kreative Najbolja praksa – ne dodjeljuje se –
Istaknuta praksa Belišće – Smart city
– ne dodjeljuje se –
Nagrada publike Rovinj – Smart Rovinj-Rovigno

Popis svih nominiranih inovacija i praksi za nagradu INpuls nalazi se ovdje.

Prvoplasirani gradovi dobili su priznanje za najbolju praksu u lokalnoj samoupravi, a preostala dva grada dobili su priznanje za istaknutu praksu u lokalnoj samoupravi.

Tročlani nezavisni ocjenjivački odbori sastavljeni od stručnjaka za svako od navedenih područja ocijenili su sve nominirane prakse s obzirom na njihove rezultate, inovativnost i primjenjivost u drugim gradovima. Priznanja su dodijeljena navedenim gradovima na osnovu ocjene stručnog odbora.

Nagrada publike dodjeljuje se gradu koji je prikupio najveći broj glasova građana koji su za sve nominirane prakse mogli glasati putem Facebooka.

Fotografije za tisak:
vojko-obersnel-rijeka