Novi NALAS Digest

NALAS, mreža udruženja jedinica lokalne samouprave iz jugoistočne Europe, ovih je dana objavio novi digest u kojem možete pratiti novosti iz 14 udruženja koja predstavljaju 9 tisuća jedinica lokalne samouprave i više od 80 milijuna stanovnika.

Čitajte dalje

NALAS-ov online tečaj o uspostavljanju lokalnih dnevnih boravaka

NALAS, mreža udruženja jedinica lokalne samouprave iz jugoistočne Europe, organizira online tečaj na temu uspostavljanja dnevnih boravaka i kako tome može doprinijeti lokalna samouprava. Tečaj će se provoditi na engleskom jeziku, a sastoji se od ukupno 4 modula. Svaki modul traje tjedan dana te od sudionika zahtjeva da odvoje 3 sata po modulu. Početak je predviđen 29. studenog, a prijave su otvorene do četvrtka, 25. studenog.

Što je NALAS?

NALAS je mrežna organizacija koja okuplja udruženja lokalne samouprave iz zemalja Jugoistočne Europe.

Koliko NALAS ima članica?

NALAS ima 16 članica iz sljedećih zemalja: Slovenije, Hrvatske, BIH, Crne Gore, Srbije, Kosova, Makedonije, Albanije, Bugarske, Rumunjske, Moldavije i Turske.

Koje su temeljne aktivnosti NALAS-a?
  • Promoviranje procesa decentralizacije
  • Pospješivanje suradnje s centralnim vladame te međunarodnim organizacijama
  • Promoviranje procesa EU integracija
  • Stabilizacija i pomirenje unutar regije JI Europe
Od koje godine je Udruga gradova u RH članica NALAS-a?

Od 2011. godine.