Međunarodna suradnja

Novi alati za planiranje održive mobilnosti u središnjoj Europi

U sklopu projekta Interreg CE LOW-CARB nedavno su pokrenuta dva nova inovativna alata za okupljanje zainteresiranih građana i urbanista. SUMP CE centar kompetencija i Alat za samoprocjenu SUMP-a dva su alata koji već pokazuju obećavajuća poboljšanja i podršku održivom planiranju urbane mobilnosti za planere na lokalnoj i nacionalnoj razini koji se suočavaju s izazovima integriranog planiranja vezanima uz mobilnost s niskim emisijama štetnih plinova u središnjoj Europi.

Novi NALAS Digest

NALAS, mreža udruženja jedinica lokalne samouprave iz jugoistočne Europe, ovih je dana objavio novi digest u kojem možete pratiti novosti iz 14 udruženja koja predstavljaju 9 tisuća jedinica lokalne samouprave i više od 80 milijuna stanovnika.

Čitajte dalje

Webinar o “Social Dialogue Forumu”

NALAS, mreža udruženja jedinica lokalne samouprave iz jugoistočne Europe, organizira webinar na temu “Social Dialogue Foruma”. Forum se temelji na sveobuhvatnom principu i traži multidisciplinarnu intervenciju usmjerenu na klijenta i utemeljenu na dokazima, koja pomaže ljudima da se integriraj /reintegriraju, socijaliziraju i uključe u zajednicu.

Već više od 50 gradova potpisalo Europsku povelju o lokalnom radu s mladima

Kao što smo i najavili, Udruga gradova je na adrese gradova poslala primjerke Europske povelje o lokalnom radu s mladima, uz poziv da istu potpišu. Pozivu se odazvalo već više od 50 gradova koji su u samo tjedan dana potpisane Povelje vratili na adresu Udruge gradova. Povelja je nastala u sklopu projekta Europe Goes Local, najvećeg europskog projekta na polju mladih, u kojem ispred Hrvatske sudjeluje Agencija za mobilnost i programe Europske unije.