26. ožujak. 2021.

Devet gradova dobilo certifikat “Grad za mlade”!

Povjerenstvo za dodjelu certifikata “Grad za mlade” na svojoj je sjednici, održanoj 25. i 26. ožujka, donijelo Odluku o dodjeli Certifikata za devet gradova.

Gradovi koji će nositi titulu Grada za mlade u razdoblju od 2021. do 2024. godine su:

• Karlovac
  • Koprivnica
  • Labin
  • Novska
  • Opatija
  • Rijeka
  • Šibenik
  • Varaždin i
  • Zabok.

Tijekom protekla 2 tjedna evaluatori su analizirali pristigle prijave. Tijekom evaluacije mapirane su dobre prakse među prijavljenim gradovima te će iste biti javno objavljene s ciljem njihove dostupnosti svim zainteresiranim gradovima.

Gradovi, koji na ovom pozivu nisu dobili Certifikat, će dobiti komentare evaluatora i Povjerenstva kako bi mogli nastaviti raditi na razvoju kvalitetnih lokalnih politika za mlade.

Poziv za dodjelu Certifikata će se ponavljati jednom godišnje, a sljedeći poziv se očekuje u siječnju 2022. godine.

Podsjećamo, članovi Povjerenstva su predstavnici relevantnih organizacija i institucija u području rada s mladima. To su:

• Središnji državni ured za demografiju i mlade
  • Institut za društvena istraživanja u Zagrebu
  • Agencija za mobilnost i programe Europske unije
  • Mreža mladih Hrvatske
  • Savez Društava “Naša djeca”
  • Udruga gradova u Republici Hrvatskoj.

Čestitamo dobitnicima!