Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

14. ožujak. 2019.

Konferencija “Podržimo održivo” 25. ožujka u Zagrebu

Republika Hrvatska u srpnju ove godine treba izvijestiti Politički forum UN-a o održivom razvoju na visokoj razini o svojem napretku u ostvarenju 17 ciljeva održivog razvoja.

Konferencija će se, u organizaciji Hrvatske gospodarske komore, održati 25. ožujka 2019. u Muzeju suvremene umjetnosti od 10 do 16 sati  i okupiti ključne aktere za primjenu Programa za održivi razvoj za 2030.

Organizatori pozivaju predstavnike svih sektora da sudjelovanjem na konferenciji pomognu u oblikovanju nacionalnog plana daljnje provedbe ciljeva održivog razvoja u Hrvatskoj.

Ciljevi konferencije:

  • senzibilizirati ključne aktere o važnosti kvalitetne pripreme prvog Dobrovoljnoga nacionalnog pregleda kojim Republika Hrvatska prvi put o svom napretku izvještava Politički forum o održivom razvoju na visokoj razini (High-level Political Forum), središnju platformu UN-a za praćenje i analizu ostvarivanja ciljeva održivog razvoja na globalnoj razini. Rok za predaju gotovog izvještaja jest 14. lipnja 2019. godine
  • prenijeti neposredna iskustva predstavnika različitih sektora o primjeni i izazovima primjene ciljeva održivog razvoja te izradi dobrovoljnih nacionalnih pregleda
  • okupiti ključne aktere iz svih sektora, pojedince i organizacije radi provedbe multisektorskog i multidioničkoga konzultacijskog procesa o sadržaju prvog Dobrovoljnoga nacionalnog pregleda i postizanja konsenzusa o nacionalnim prioritetnim područjima djelovanja u vezi s ciljevima održivog razvoja
  • detaljnije razmotriti ulogu digitalne revolucije u ostvarivanju ciljeva održivog razvoja
  • oblikovati preporuke za nacionalni akcijski plan u vezi s daljnjom primjenom ciljeva održivog razvoja u Republici Hrvatskoj

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti putem e-adrese jmartulas@hgk.hr .

Pozivnica

Program

Prijava

Otvoreni natječaji

Svi natječaji

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija