02. lipanj. 2015.

Ljetna akademija članova savjeta mladih u Labinu

Sa zadovoljstvom vas obavještavamo o održavanju “Ljetne akademije članova savjeta mladih” koja će se održati u kolovozu i rujnu u Labinu.

Cilj Ljetne akademije, predstavljene i podržane na sjednici Predsjedništva Udruge održanoj u Slavonskom Brodu 29. travnja, jest:

povećanje razine sudjelovanja mladih u građanskom životu lokalnih zajednica kroz motiviranje na aktivnost, komunikaciju te ravnopravan odnos s donositeljima odluka na lokalnoj razini.

Sudionici Ljetne akademije mogu biti članovi savjeta mladih na lokalnoj i županijskoj razini bez obzira na dosadašnje iskustvo, no maksimalan broj polaznika po ciklusu Ljetne akademije jest 20.

Termini održavanja:

Ljetna akademija traje četiri dana u  četiri ciklusa u kolovozu i rujnu 2015. godine, prema sljedećem rasporedu:

1. ciklus: 24.08 (ponedjeljak) – 27.08 (četvrtak)

2. ciklus: 29.08. (subota) – 01.09. (utorak)

3. ciklus: 03.09. (četvrtak)- 06.09. (nedjelja)

4. ciklus: 09.09. (srijeda) – 12.09. (subota)

Programske cjeline koje će se obrađivati su sljedeće:

1. Uvod u ljetnu akademiju
  • Upoznavanje sudionika
  • Očekivanja i pravila
  • Zakon o Savjetima mladih
  1. Radionice vještina
  • Timski rad
  • Govor tijela
  • Vodstvo
  • Nenasilna komunikacija
  • Uspješna prezentacija
  1. Strukturirani dijalog
  • Uvod u strukturirani dijalog
  • Primjeri dobrih praksi
  • Prezentacija godišnjih planova
  1. Savjet mladih u akciji
  • Rješavanje slučajeva iz prakse
  • Evaluacija ljetne akademije
  • Dodjela certifikata

Partneri i organizatori Ljetne akademije su Grad Labin, Udruga Alfa Albona, Zaklada Friedrich Ebert te Udruga gradova. Očekujemo da Ljetnu akademiju, sukladno najavama, podrži i Ministarstvo socijalne politike i mladih.

AKADEMIJA – Program projekta

AKADEMIJA – Datumi održavanja

Uskoro više informacija o prijavama i načinu financiranja sudjelovanja!