Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

05. siječanj. 2010.

Novi termini izobrazbe u sustavu javne nabave

Otvoren je novi ciklus izobrazbe u sustavu javne nabave u razdoblju 15.-24.1.2010. u Zagrebu

Udruga gradova u Republici Hrvatskoj ovlašteni je nositelj Programa izobrazbe u području javne nabave, osnove za provedbu članka 12.a. Zakona o javnoj nabavi (“Narodne novine”, broj 110/07 i 125/08), koji propisuje da u pripremi i provedbi postupaka javne nabave kod obveznika primjene Zakona mora sudjelovati najmanje jedna osoba sa završenim specijalistički programom izobrazbe u području javne nabave, ukoliko je procijenjena vrijednost predmeta nabave viša od 300.000,00 (za robu i usluge), odnosno od 500.000,00 kuna (za radove).

Udruga gradova organizira drugu izobrazbu u području javne nabave u trajanju od 50 sati, koja će se održati u Zagrebu, u Hotelu Palace, J.J.Strossmayera 10, u sljedećim terminima:

 • petak, 15. siječanj u trajanju od 14:00-21:00
 • subota, 16. siječanj u trajanju od 9:00-20:00
 • nedjelja, 17. siječanj u trajanju od 9:00-14:00
 • petak, 22. siječanj u trajanju od 14:00-20:45
 • subota, 23. siječanj u trajanju od 9:00-20:00
 • nedjelja, 24. siječanj u trajanju od 9:00 do 12:30

Obuku provode treneri certificirani od strane Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva za provedbu programa u području javne nabave, a dolaze iz gradova, općina i komunalnih tvrtki Grada Rijeke, te je nedvojbeno riječ o osobama s teorijskim i praktičnim znanjima u vezi s javnom nabavom.

Cijena programa iznosi 2.500,00 kn za sudionike iz uprave gradova učlanjenih u Udrugu gradova u Republici Hrvatskoj, odnosno 3.300,00 kuna za sve ostale sudionike. U cijenu su uključeni nastavni, radni i pomoćni materijali, troškovi svih pauza za kavu, te troškovi ručka u dane provedbe programa. Sudionici koji su prošli radionice u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva te su dužni odslušati program od 35 sati kako bi prostupili ispitu plaćanju cijenu od 2.500 kn. PDV se ne obračunava na iskazane cijene.

Kotizacija se uplaćuje prema ponudi koju će Vam ured Udruge gradova proslijediti po izvršenoj prijavi.

Molim Vas da prije pristupanja izobrazbi pošaljete dokaz o izvršenoj uplati na faks Ureda Udruge broj 01 4668 003.

Svaki će polaznik koji prisustvuje na 90% nastave (45 sati) po završetku programa dobiti potvrdu Udruge o pohađanju programa, te će time steći uvjete za pristupanje polaganju ispita.

Prijave za sudjelovanje vrše se putem maila na info@udruga-gradova.hr ili na brojeve telefona 01 6313 323, 01 6313 325 ili 01 4668 003, najkasnije do srijede 13. siječnja ove godine.

Program obuhvaća propisani sadržaj:

  • Zakonodavni i institucionalni okvir sustava javne nabave u RH
  • Načela javne nabave
  • Obveznici primjene Zakona o javnoj nabavi
  • Izuzeća od primjene Zakona o javnoj nabavi
  • Planiranje u sustavu javne nabave
  • Postupci i načini javne nabave
  • Objavljivanje i statistička izvješća u javnoj nabavi
  • Dokumentacija za nadmetanje
  • Sposobnost gospodarskih subjekata
  • Ponuda
  • Postupak donošenja odluke o odabiru i odluke o poništenju
  • Nabava male vrijednosti
  • Pravna zaštita u sustavu javne nabave
  • Uvod u koncesije
  • Uvod u javno‐privatno partnerstvo
  • Održiva javna nabava
  • Sprječavanje korupcije i etika u sustavu javne nabave
  • Vježba provedbe postupka javne nabave

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija