Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

16. srpanj. 2020.

Objavljen je novi Pravilnik o gospodarenju otpadom

Pogledajte koje novosti donosi te sami ocijenite idu li na ruku ispunjavanju “zacrtanih” ciljeva.

Formalno, obveza e-savjetovanja je izvršena u periodu 18. studenoga do 18. prosinca 2019. Nakon toga Ministarstvo je pozvalo članove Povjerenstva imenovanog za izradu ovog Pravilnika. Sugestije članova povjerenstva s iskustvom iz prakse uglavnom nisu uvažene.

Neke od novosti su sljedeće:

– davatelji javne usluge se kod predaje skupljenih sekundarnih sirovina ovlaštenom otkupljivaču u osnovi bave trgovinom otpadom, dakle trebaju se upisati u očevidnik trgovaca otpadom;

– u reciklažnim dvorištima dužni su zaprimati boce po 0,50 kn;

– upitna je dopuštenost obrade otpada mobilnim uređajem na lokaciji davatelja javne usluge (npr. za glomazni otpad);

– komunalni redari jedinica lokalne samouprave moraju se u roku od tri mjeseca registrirati u ELOO bazu – Aplikacija evidencije lokacija odbačenog otpada, ispitivati svaku prijavu i upisivati status postupanja po njoj…

Tekst novo Pravilnika o gospodarenju otpadom:
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_07_81_1517.html

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija