21. listopad. 2013.

Obuka vijećnika u dodatnih šest gradova

Udruga gradova održat će besplatnu obuku članova gradskih vijeća i savjeta mladih za dodatnih šest gradova koji su zatražili obuku – Daruvar, Pula, Makarska, Bjelovar, Varaždin i Labin.

Programom i temama obuke obuhvaćena su gotovo sva pitanja bitna za rad vijećnika, od teorijskih do praktičnih, koja se odnose na ulogu vijećnika, suradnju, dijalog i zastupanje interesa i stajališta.

Program se odvija kroz pet interaktivnih modula:

1. Sustav lokalne samouprave
  2. Rad predstavničkog tijela
  3. Financiranje lokalne samouprave
  4. Odgovorno zastupanje interesa građana
  5. Vještine u obavljanju vijećničke dužnosti

Detaljnije o programu izobrazbe članova gradskih vijeća i savjeta mladih te upute kako se prijaviti za sudjelovanje u programu možete pronaći ovdje.