01. svibanj. 2020.

Odbijen ispravak Zakona o komunalnom gospodarstvu

MGIPU se očitovalo na dopis Udruge gradova kojim se traži ispravak Zakona o komunalnom gospodarstvu radi uklanjanja pravne nesigurnosti u pogledu primjene mjerila za obračun komunalne naknade.

U Ministarstvu graditeljstva smatraju da Zakon nije potrebno ispravljati iako sudska praksa nedvojbeno ukazuje da postojeća odredba Zakona stvara pravnu nesigurnost.

Dopis Udruge gradova pogledajte ovdje mgipu izmjena zkg uredba dopis

Očitovanje Ministarstva pogledajte ovdje: mgipu izmjena zkg uredba