Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

20. listopad. 2016.

Otvorene prijave za obuku ”Priprema infrastrukturnih projekata u vodnokomunalnom sektoru” (Rijeka, 9-10.11.2016.)

U okviru projekta ”Local leaders in South-East Europe” Udruga gradova organizira besplatnu dvodnevnu obuku za jedinice lokalne samouprave i isporučitelje vodnih usluga na temu pripreme infrastrukturnih projekata.

Program obuke tematski je fokusiran na područja: upravljanje projektnim ciklusom, identifikacija projektnih dionika, formiranje projektnog tima i projektno financiranje. U popodnevnim terminima oba dana sudionici će imati priliku čuti iskustva kolega iz riječkog KD Vodovod i kanalizacije kao i Hrvatskih voda te sudjelovati u otvorenoj raspravi o temama koje će se obrađivati ranije.

Sudjelovanje na radionici je besplatno za lokalne službenike i zaposlenike isporučitelja vodnih usluga, uz napomenu da je maksimalan broj sudionika ograničen na 20. Stoga je moguće prijaviti samo jednog predstavnika po pravnoj osobi, a prioritet sudjelovanja imat će oni koji se ranije prijave.

Za prijavu sudjelovanja na obuci, molimo popunite priloženi prijavni obrazac i  dostavite ga na e-mail marko@udruga-gradova.hr do kraja dana u petak 28. listopada 2016.

Program

Dan 1 (9/11/2016) Dan 2 (10/11/2016)
08:30 – 09:00 Dolazak i kava dobrodošlice 09:00 – 09:30 Pregled jučerašnjih aktivnosti
9:00-9:25 Uvod Jutarnje vijesti                                                                     Uvod u drugi dan radionice
Pozdravna riječ, predstavljanje rasporeda radionice, ciljeva radionice
Predstavljanje sudionika i očekivanja od radionice
09:25 – 10:30 Uvod u upravljanje projektnim ciklusom i pristup logičke matrice 09:30 – 10:30 Izvori financiranja i uloga posredničkog tijela prve i posredničkog tijela druge razine
Faze projektnog ciklusa Mogući izvori i vrste (su)financiranja
Pristup logičke matrice Uloga posredničkog tijela prve razine (Ministarstva poljoprivrede) i posredničkog tijela druge razine (Hrvatskih voda)
10:30 – 11:00 Pauza 10:30 – 11:00 Pauza
11:00 – 13:00 Dionici projekta i važnost učinkovitog upravljanja ljudskim resursima (osnivanje projektnoog tima) 11:00 – 13:00 Okrugli stol s predstavnicima Hrvatskih voda
Dionici projekta 13:00-13:30 Zaključci radionice i evaluacija
Osnivanje “projektnog tima”
13:00 – 14:00 Ručak 13:30-14:30 Ručak
14:00 – 15:30 Terenski posjet (Rijeka);                                                 Predstavljanje jednog projekta: iskustva, problemi i rješenja (Osijek) 14:30 Odlazak sudionika
15:30 – 16:45 Sažetak prvog dana radionice, zavšni komentari, pitanja, zaključci

Obuka se održava u okviru projekta ”Local leaders in South-East Europe”, koji implementira Mreža udruga lokalnih vlasti jugoistočne Europe (NALAS), a financijski podržava  Njemačko društvo za međunarodnu suradnju (Die Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ). Udruga gradova u RH i Udruga općina u RH, nacionalne udruge lokalnih vlasti, hrvatski su partneri na spomenutom projektu, odgovorni za organizaciju i provedbu nacionalnog programa obuke.

LLSEE Split 1

Otvoreni natječaji

Svi natječaji

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija