Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

07. svibanj. 2015.

Predstavnici Udruge gradova na sastanku s predsjednicom Republike Hrvatske

Predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović održala je sastanak s predstavnicima županija, gradova i općina o statusu jedinica lokalne samouprave uređenom Zakonom o brdsko-planinskim područjima.

Na sastanku je sudjelovao potpredsjednik Vlade i ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Branko Grčić te predstavnici ministarstava uprave, gospodarstva i financija. Tijekom sastanka, koji je ocijenjen vrlo korisnim,  bilo je riječi  o primjeni Zakona o brdsko-planinskim područjima nakon donošenja Zakona o regionalnom razvoju potkraj prošle godine. Tim su Zakonom, prema riječima više predstavnika  gradova i općina obuhvaćenih Zakonom o brdsko-planinskim područjima, jedinice lokalne samouprave zbog novog načina indeksacije razvijenosti izgubile mnoge poticajne mjere, koje su do sada, premda nedovoljno, bile potpora njihovu razvoju iublažavanju negativnih demografskih trendova.

”Vidjeli smo, problema u brdsko-planinskim područjima ima, a sve te trendove – od demografskih, odlaženja ljudi, do gospodarskog rasta, odnosno njegovog nedostatka i nedostatka zapošljavanja, saniranja posljedica prirodnih katastrofa – možemo preokrenuti jedino odlučnim i jedinstvenim djelovanjem svih čimbenika, od lokalne do državne razine”, rekla je predsjednica Grabar-Kitarović.

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija