28. srpanj. 2021.

Raspisan Javni poziv za članstvo u školskim odborima splitskih osnovnih škola

Gradonačelnik Splita, Ivica Puljak, raspisao je Javni poziv za iskazivanje interesa za članstvo u školskim odborima osnovnih škola čiji je osnivač Grad Split. Zanimljiva je to i inovativna praksa, utemeljena na istinskom načelu participiranja građana u svim segmentima gradskih nadležnosti za koju se nadamo da će zaživjeti i u ostalim gradovima.

“Nastavljamo s transparentnim imenovanjima u gradske institucije i ustanove. Ovaj Javni poziv upućen je svim građanima koji mogu i žele sudjelovati u gradnji škola i obrazovanja 21. stoljeća. Školski odbori upravljaju školama, zato je vrijeme za depolitizaciju istih i imenovanje isključivo stručnih ljudi koji će kroz svoj rad doprinijeti razvoju modernog osnovnoškolskog obrazovanja u Splitu kakvog zaslužuju naša djeca” – poručuje gradonačelnik Ivica Puljak, pozivajući sve zainteresirane da se jave na raspisani Poziv, objavljen na službenoj internetskoj stranici Grada.

Građani koji ispunjavaju uvjete i smatraju da svojim radom, iskustvom i znanjem mogu pridonijeti radu školskih odbora, mogu se javiti tijekom sljedećih 10 dana, zaključno do 6. kolovoza u 00:00 sati. Interes se može iskazati za članstvo u školskim odborima 26 osnovnih škola čiji je osnivač Grad Split, a u svaki odbor biraju se po tri člana koja imenuje gradonačelnik. Ovim pozivom obuhvaćeno je dakle 78 od ukupno 87 članova školskih odbora.