22. travanj. 2020.

Uz Dan jedinog planeta koji imamo

Pedeseti je Dan planeta Zemlje upravo danas, 22. travnja. Ove se godine obilježava pod sloganom “Djelovanje u borbi protiv klimatskih promjena i ublažavanje njihovih posljedica”.

Uz dan planeta koji tako nemilosrdno uništavamo, vođeni neutaživom željom da “imamo više svega i to odmah”, donosimo vam dva iznimno zanimljiva i poučna članka.

Članak koji razmatra “Što nakon krize” uzrokovane virusom Covid19 te možemo li se uistinu promijeniti i upustiti u smislenu tranziciju, autora Zorana Skale, člana Tranzicijske inicijative Njivice-Omišalj, Tranzicijskog središta za Hrvatsku i udruge Hrvatska permakultura:

Što nakon pandemije

Članak koji daje pregled “stanja uma prosječnog Amera” i analizira sistemske posljedice coronavirusa, autora Natea Hagensa, promotora i zagovaratelja ideje novog, postkarbonskog društva te predavača Minnesota univerziteta:

Pregled sistemskih posljedica coronavirusa