Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

22. travanj. 2020.

Uz Dan jedinog planeta koji imamo

Pedeseti je Dan planeta Zemlje upravo danas, 22. travnja. Ove se godine obilježava pod sloganom “Djelovanje u borbi protiv klimatskih promjena i ublažavanje njihovih posljedica”.

Uz dan planeta koji tako nemilosrdno uništavamo, vođeni neutaživom željom da “imamo više svega i to odmah”, donosimo vam dva iznimno zanimljiva i poučna članka.

Članak koji razmatra “Što nakon krize” uzrokovane virusom Covid19 te možemo li se uistinu promijeniti i upustiti u smislenu tranziciju, autora Zorana Skale, člana Tranzicijske inicijative Njivice-Omišalj, Tranzicijskog središta za Hrvatsku i udruge Hrvatska permakultura:

Što nakon pandemije

Članak koji daje pregled “stanja uma prosječnog Amera” i analizira sistemske posljedice coronavirusa, autora Natea Hagensa, promotora i zagovaratelja ideje novog, postkarbonskog društva te predavača Minnesota univerziteta:

Pregled sistemskih posljedica coronavirusa

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija