10. ožujak. 2021.

Za dobivanje certifikata Grad za mlade kandidirala se 32 grada!

U ponedjeljak, 8. ožujka, završio je prvi poziv za kandidature za dobivanje certifikata “Grad za mlade”. Na poziv su se javila 32 grada te su svi zadovoljili formalne uvjete.

U narednom razdoblju Povjerenstvo za dodjelu certifikata evaluirat će pristigle kandidature. Plan je proces evaluacije završiti do kraja mjeseca.

Podsjećamo, članovi Povjerenstva su predstavnici relevantnih organizacija i institucija u području rada s mladima. To su:

• Središnji državni ured za demografiju i mlade
  • Institut za društvena istraživanja u Zagrebu
  • Agencija za mobilnost i programe Europske unije
  • Mreža mladih Hrvatske
  • Savez Društava “Naša djeca”
  • Udruga gradova u Republici Hrvatskoj.