Zaklada Azija-Europa otvara poziv za sudjelovanje na 23. Ljetno sveučilište!

23. Ljetno sveučilište ASEF -a (ASEFSU23) virtualni je i interdisciplinarni hackathon na temu ‘Živi gradovi za održivu budućnost’. Program poziva mlade stručnjake i studente u dobi od 18 do 30 godina iz 51 zemlje ASEM-a, uključujući Hrvatsku, da se pridruže obukama i mentorskim sesijama o SDG11 i osmisle konkretna rješenja za urbane izazove.
Hackathon uključuje tri faze:
- Prethodno hakiranje (11.-29. listopada 2021.): Ideja, uključujući definiciju izazova, izgradnju znanja i angažman dionika
- Hackathon (12.-14. Studenog 2021.): razvoj prototipa s mentorstvom stručnjaka
- Post-hack (do 3 mjeseca nakon hackathona): Testiranje prototipa i moguća implementacija, uključujući mentorstvo i suradnju s partnerima
Ekipa koje će sudjelovati na hackathonu uhvatit će se u koštac s jednim od tri interdisciplinarna urbana izazova, povezujući SDG11 s drugim društveno-ekonomskim pitanjima koja su dio Agende UN-a do 2020. godine:
Bangladeš (SDG11, SDG12 i SDG13): Stvaranje čistih gradova: rješavanje gospodarenja gradskim otpadom, Indija (SDG3 i SDG11): Stvaranje zdravih gradova: borba protiv pretilosti među djecom,te Pakistan (SDG4, SDG8 i SDG11): Stvaranje pristupačnih gradova: Poboljšanje urbane mobilnosti.
Više informacija ovdje: Hackathon Challenges
Sudjelovanje u hackathonu otvoreno je za mlade stručnjake (programere, kreatore, dizajnere, inovatore, poduzetnike, komunikatore ili druge), ili studente između 18-30 godina iz jedne od 51 zemlje ASEM -a (Republika Hrvatska je jedna od njih). Sudionici će dobiti certifikate i moći će upotrijebiti mikro vjerodajnice koje nudi University College Cork u Irskoj. Prijave za sudionike otvorene su do nedjelje, 3. listopada 2021., 23:59h (UTC).
Više informacija i obrazac za prijavu možete pronaći ovdje.
Zaklada Azija-Europa (ASEF) međuvladina je organizacija sa sjedištem u Singapuru i javno financirana od preko 50 zemalja Azije i Europe. Promiče razmjenu znanja i suradnju između Azijata i Europljana na području kulture, obrazovanja, gospodarstva, upravljanja, medija, javnog zdravlja i održivosti.