Nacionalna konferencija savjeta mladih RH

Nacionalna konferencija savjeta mladih središnji je, i najveći, godišnji susret namijenjen svim savjetima mladih u Hrvatskoj. Za cilj ima jačanje uloge savjeta mladih u procesima donošenja odluka i kreiranju lokalnih politika te izgradnju kapaciteta samih članova savjeta mladih.

U organizaciji Udruge gradova u RH, Grada Slavonskog Broda i Savjeta mladih Grada Slavonskog Broda od 20. do 22. rujna 2019. godine u Slavonskom Brodu se održat će se 4. Nacionalna konferencija savjeta mladih.

U tri dana trajanja konferencije stručnjaci iz područja rada s mladima doprinose kvaliteti programa i rasprava na Konferenciji. Ipak, najveći fokus je na samim članovima savjeta mladih koji zajedničkim radom, na temelju primjera dobre prakse, iznjedre konkretne rezultate Konferencije koji mogu biti korisni za njihov svakodnevni rad.

Sve dodatne informacije možete dobiti na info@udruga-gradova.hr

Petak, 20. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto događanja
17:00 Registracije Knjižnica
18:00 Pozdravni govori Knjižnica
18:15 Predstavljanje programa i izvještaj o proteklom razdoblju Knjižnica
18:30 Sudjelovanje savjeta mladih u procesima donošenja odluka – panel rasprava Knjižnica
20:00 Večera Kazamat

Subota, 21. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto događanja
9:30 Registracije i kava dobrodošlice Knjižnica
10:00 Uvod u radni dio Knjižnica
10:15 Predstavljanje primjera dobre prakse Knjižnica
11:15 Predstavljanje Parlamenta mladih – Europski dom Knjižnica
11:30 Pauza za kavu Knjižnica
12:00 Kako savjeti mladih mogu postati važniji – prezentacija Knjižnica
12:10 Kako se možemo uključiti? – Rasprava po grupama Knjižnica
12:30 Ručak Kazamat
14:30 Mapiranje izazova i pronalazak rješenja – terenski grupni rad Knjižnica i javni prostori u okruženju
16:00 Predstavljanje zaključaka Knjižnica
20:00 Večera Restoran Zdenac

Nedjelja, 22. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto održavanja
11:00 Razgledavanje grada – opcionalno Grad

Gradska knjižnica Slavonski Brod – Trg Stjepana Miletića 12

Kazamat – Brodska tvrđava (pokraj Klasične gimnazije fra Marijana Lanosovića)

Restoran Zdenac – Ulica dr. Mile Budaka 1a

Tijekom Nacionalne konferencije savjeta mladih 2018. godine u Puli, sudionici su kreirali zaključke i preporuke za poboljšanje rada savjeta mladih.

Dokument možete pronaći OVDJE.