Nacionalna konferencija savjeta mladih RH

Nacionalna konferencija savjeta mladih središnji je, i najveći, godišnji susret namijenjen svim savjetima mladih u Hrvatskoj. Za cilj ima jačanje uloge savjeta mladih u procesima donošenja odluka i kreiranju lokalnih politika te izgradnju kapaciteta samih članova savjeta mladih.

U organizaciji Udruge gradova u RH, Grada Slavonskog Broda i Savjeta mladih Grada Slavonskog Broda od 20. do 22. rujna 2019. godine u Slavonskom Brodu se održat će se 4. Nacionalna konferencija savjeta mladih.

U tri dana trajanja konferencije stručnjaci iz područja rada s mladima doprinose kvaliteti programa i rasprava na Konferenciji. Ipak, najveći fokus je na samim članovima savjeta mladih koji zajedničkim radom, na temelju primjera dobre prakse, iznjedre konkretne rezultate Konferencije koji mogu biti korisni za njihov svakodnevni rad.

Registracije za Konferenciju će biti otvorene do 20. kolovoza.

Petak, 20. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto događanja
18:00 Registracije Knjižnica
18:30 Otvaranje i pozdravni govori Knjižnica
19:00 Predstavljanje primjera dobre prakse Knjižnica
20:00 Večera Kazamat

Subota, 21. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto događanja
9:30 Kava dobrodošlice Knjižnica
10:00 Izvještaj o proteklom razdoblju i uvod u radni dio Knjižnica
10:15 Sudjelovanje savjeta mladih u procesima donošenja odluka – panel rasprava Knjižnica
11:30 Pauza za kavu Knjižnica
11:45 Kako savjeti mladih mogu postati važniji – prezentacija Knjižnica
12:00 Kako se možemo uključiti? – grupni rad Knjižnica
13:00 Ručak Kazamat
14:30 Što ćemo učiniti u sljedećem razdoblju? – grupni rad Knjižnica
16:00 Pauza za kavu Knjižnica
16:15 Kako možemo postati vidljiviji? – prezentacija Knjižnica
16:30 Predstavljanje zaključaka Knjižnica
20:00 Večera Restoran Zdenac

Nedjelja, 22. rujna

Vrijeme Aktivnost Mjesto održavanja
11:00 Razgledavanje grada – opcionalno Grad

Tijekom Nacionalne konferencije savjeta mladih 2018. godine u Puli, sudionici su kreirali zaključke i preporuke za poboljšanje rada savjeta mladih.

Dokument možete pronaći OVDJE.