Nacionalna konferencija savjeta mladih RH

Nacionalna konferencija savjeta mladih središnji je, i najveći, godišnji susret namijenjen svim savjetima mladih u Hrvatskoj. Za cilj ima jačanje uloge savjeta mladih u procesima donošenja odluka i kreiranju lokalnih politika te izgradnju kapaciteta samih članova savjeta mladih.

U organizaciji Udruge gradova u RH, Grada Slavonskog Broda i Savjeta mladih Grada Slavonskog Broda od 20. do 22. rujna 2019. godine u Slavonskom Brodu se održat će se 4. Nacionalna konferencija savjeta mladih.

U tri dana trajanja konferencije stručnjaci iz područja rada s mladima doprinose kvaliteti programa i rasprava na Konferenciji. Ipak, najveći fokus je na samim članovima savjeta mladih koji zajedničkim radom, na temelju primjera dobre prakse, iznjedre konkretne rezultate Konferencije koji mogu biti korisni za njihov svakodnevni rad.

Registracije za Konferenciju će biti otvorene početkom srpnja.

Tijekom Nacionalne konferencije savjeta mladih 2018. godine u Puli, predstavljene su dobre prakse savjeta mladih.

Između 19 pristiglih prijedloga, izabrali smo njih pet za koje vjerujemo da mogu najviše koristiti savjetima mladih u njihovom redovnom radu.

Predstavljeni su:

• Savjet mladih Osječko-baranjske županije
    • Analiza aktivnosti lokalnih savjeta mladih s područja županije te poticanje osnivanja novih
  • Savjet mladih Grada Karlovca
    • Predstavljanje kandidata za članove savjeta mladih pred gradskim vijećem i rad u tematskim radnim skupinama
  • Savjet mladih Varaždinske županije
    • Pilot projekt “Financijska pismenost i poduzetništvo”
  • Savjet mladih Grada Labina
    • Sajam poslova
  • Savjet mladih Grada Ozlja
    • Prijedlog sufinanciranja prijevoza studenata

Tijekom Nacionalne konferencije savjeta mladih 2018. godine u Puli, sudionici su kreirali zaključke i preporuke za poboljšanje rada savjeta mladih.

Dokument možete pronaći OVDJE.