Nacionalna konferencija savjeta mladih RH

U organizaciji Udruge gradova u RH, Grada Pule i Savjeta mladih Grada Pule, a uz potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, od 7. do 9. prosinca ove godine u Puli će se održati Nacionalna konferencija savjeta mladih. Konferencija za cilj ima jačanje uloge savjeta mladih u procesima donošenja odluka i kreiranju lokalnih politika te izgradnju kapaciteta samih članova savjeta mladih.

U tri dana trajanja konferencije stručnjaci iz područja rada s mladima doprinijet će kvaliteti programa i rasprava na Konferenciji. Ipak, najveći fokus bit će na samim članovima savjeta mladih koji će zajedničkim radom na temelju primjera dobre prakse iznjedriti konkretne rezultate Konferencije koji mogu biti korisni za njihov svakodnevni rad.

Konferencija je središnji godišnji susret za sve savjete mladih u Hrvatskoj, a zbog održivosti cijele priče jedinice lokalne i regionalne samouprave će pokriti troškove smještaja s doručkom i putovanja za predstavnike svojih savjeta mladih dok će organizatori pokriti troškove preostalih obroka, predavača i cjelokupne organizacije.

Nakon registracije sudionici će putem e-maila primiti upute za rezervaciju smještaja po povlaštenoj cijeni.

Prijave traju do 15. studenog, ali je broj prijava ograničen na 100 sudionika pa postoji mogućnost da se prijave zatvore i ranije.

Sve dodatne informacije možete dobiti na info@udruga-gradova.hr.

Vidimo se u Puli!

Petak, 7. prosinca
18:00 Prijave i registracije sudionika Hotel Pula
19:00 Predstavljanje dobrih praksi Hotel Pula
20:00 Večera Hotel Pula

Subota, 8. prosinca
9:30 Uvodni pozdravi Circolo
10:00 Panel rasprava Circolo
11:30 Pauza za kavu
12:00 Grupni rad Circolo
13:30 Ručak Studentska menza
15:00 Predstavljanje finalista natječaja Švedske ambasade Circolo
16:00 Nastavak grupnog rada Circolo
17:00 Pauza za kavu Circolo
17:30 Predstavljanje rezultata i zaključci Circolo
20:00 Večera Hotel Pula

Nedjelja, 9. prosinca
11:00 Obilazak grada *opcionalno

Sudionici će biti smješteni u hotelu Pula, Sisplac 31 (https://www.hotel-pula.hr/hr/). Sudionici smještaj dogovaraju direktno s hotelom na bazi 2 noćenja s doručkom.

Aktivnosti Konferencije održavat će se u prostorima Zajednice Talijana Pula “Circolo”, Carrarina ulica 1.

Prikupljeni podaci koristit će se u svrhu provedbe Nacionalne konferencije savjeta mladih RH te za dostavu informacija vezanih uz savjete mladih.

Prijave su otvorene do utorka, 20. studenog, u 23:59.

Registracija sudionika - NKSM

Registracija sudionika za Nacionalnu konferenciju savjeta mladih RH
  • Ima li tvoj savjet mladih praksu koju želiš podijeliti s ostalim sudionicima? (Ako da, opiši je ukratko)