Nacionalna konferencija savjeta mladih

Nacionalna konferencija savjeta mladih središnji je godišnji susret namijenjen savjetima mladih u Hrvatskoj. Za cilj ima jačanje uloge savjeta mladih u procesima donošenja odluka i kreiranju lokalnih politika te izgradnju kapaciteta samih članova savjeta mladih.

U organizaciji Udruge gradova u RH, Grada Dubrovnika i Savjeta mladih Grada Dubrovnika, od 15. do 17. listopada 2021. godine, u Dubrovniku će se održati 5. Nacionalna konferencija savjeta mladih.

U tri dana trajanja konferencije stručnjaci iz područja rada s mladima doprinose kvaliteti programa i rasprava na Konferenciji. Ipak, najveći fokus je na samim članovima savjeta mladih koji zajedničkim radom, na temelju primjera dobre prakse, iznjedre konkretne rezultate Konferencije koji mogu biti korisni za njihov svakodnevni rad.

Zbog trenutne epidemiološke situacije, broj sudionika je ograničen, a prijaviti se mogu samo gradovi.
Delegaciju grada čine jedan/na predstavnika/ca gradske uprave te jedan ili dva člana ili članice savjeta mladih.

Predstavnik/ca grada može biti gradonačelnik/ca, zamjenik/ca gradonačelnika/ce, predsjednik/ca gradskog vijeća te pročelnik/ca ili službenik/ca zadužen za mlade/savjet mladih.

Za sudionike ovogodišnje Konferencije osigurali smo povlaštene cijene smještaja i povratnih aviokarata. Više u odjeljku “Povlaštene cijene za sudionike”.

Prijave su bile otvorene do 20. rujna.

Sve dodatne informacije možete dobiti na info@udruga-gradova.hr.

Ovisno o epidemiološkim mjerama za vrijeme trajanja Konferencije, zadržavamo pravo od sudionika tražiti Covid potvrde.

Okvirni program Nacionalne konferencije savjeta mladih 2021 u Dubrovniku možete pronaći u nastavku.

Petak, 15. listopada

17:00 – 18:00 Okupljanje i kava dobrodošlice
18:00 – 18:30 Pozdravni govori i predstavljanje programa

• Mato Franković, gradonačelnik Dubrovnika
  • Željka Josić, državna tajnicu u SDUDM
  • Mario Žuliček, savjetnik u Udruzi gradova
18:30 – 19:00 Predstavljanje Centra za mlade Dubrovnik
19:00 – 20:00 Predstavljanje primjera dobre prakse

• Karlovac – Centar za mlade
  • Rijeka – Mapiranje udruga mladih i za mlade
  • Pregrada – Participativno budžetiranje za mlade
  • Varaždin – P4 – Centar za mlade
20:00 Večera – Lazareti Dubrovnik

Subota, 16. listopada

9:30 – 10:00 Okupljanje i jutarnja kava
10:00 – 11:00 Uloga komunikacije u procesima uključivanja mladih

• doc. dr. sc. Darijo Čerepinko
11:00 – 11:30 Predstavljanje projekta Europe Goes Local i Europske povelje

• Aleksandra Švast, dipl. pol.
11:30 – 11:45 Pauza za kavu
11:45 – 13:15 Analiza postojećih stanja u gradovima koji sudjeluju

• dr. sc. Marko Kovačić
13:15 – 14:30 Ručak