23. rujan. 2021.

Ažurirani kriteriji za dodjelu certifikata Grad za mlade!

Povjerenstvo za dodjelu certifikata “Grad za mlade” je na svojoj sjednici napravilo detaljnu evaluaciju prvog javnog poziva za dodjelu Certifikata te, temeljem toga, ažuriralo kriterije. Novi javni poziv bit će objavljen u siječnju 2022. godine.

Ažurirane kriterije možete pronaći OVDJE, a sve informacije vezane uz Certifikat na https://www.udruga-gradova.hr/grad-za-mlade/.

Podsjećamo, riječ je sustavu certificiranja hrvatskih gradova na polju politika usmjerenih mladima, a u sklopu prvog javnog poziva kandidirala su se ukupno 32 hrvatska grada. Nakon evaluacije, devet gradova dobilo je Certifikat.

Gradovi koji će nositi titulu Grada za mlade u razdoblju od 2021. do 2024. godine su:

• Karlovac
  • Koprivnica
  • Labin
  • Novska
  • Opatija
  • Rijeka
  • Šibenik
  • Varaždin i
  • Zabok.

Članovi Povjerenstva su predstavnici relevantnih organizacija i institucija u području rada s mladima. To su:

• Središnji državni ured za demografiju i mlade
  • Institut za društvena istraživanja u Zagrebu
  • Agencija za mobilnost i programe Europske unije
  • Mreža mladih Hrvatske
  • Savez Društava “Naša djeca”
  • Udruga gradova u Republici Hrvatskoj.