02. travanj. 2024.

Bjesnoća, činjenice, predrasude i poneki savjet

Hrvatska je 2021. godine stekla status zemlje slobodne od bjesnoće. Posljednji registrirani slučaj datira iz 2014., no i dalje postoji rizik ponovnog unosa ove bolesti iz zemalja koje nemaju kontinuiranu provedbu profilaktičkih mjera, bilo zbog geopolitičkih i/ili ekonomskih faktora – poput BiH, Moldavije, Gruzije ili Ukrajine. Članak je pripremila Ivana Janković, direktorica udruge Croatian Wildlife Research and Conservation Society.