Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

24. studeni. 2017.

Održan 9. Susret gradonačelnika i poduzetnika

U Vodicama je od 22.-24. studenog 2017. godine održan 9. godišnji Susret gradonačelnika i poduzetnika u suorganizaciji tjednika Lider i Udruge gradova na koji se odazvalo preko 350 sudionika iz gospodarstva i javnog sektora te pet ministara.

Na 9. Susretu gradonačelnika i poduzetnika održane su dvije prezentacije najboljih lokalnih praksi, tri ključne panel rasprave usmjerene na budućnost i brojna kvalitetna rješenja privatnog sektora koja su primjenjena u hrvatskim lokalnim jedinicama. Više detalja pogledajte u objavama tjednika Lider na poveznicama u tekstu ovog članka.

Dobrodošlica na Susret

Otvaranje Susreta

Od najboljih praksi Marko Lugović, pročelnik iz Grad Vodica predstavio je projekt “Uređenje obalnog pojasa Vodice – Srima – Prvić”, a Renato Krulčić, gradonačelnik Pazina predstavio je projekt participativnog planiranja Pazi(n) proračun koji je dobio međunarodno priznanje Urbact III programa.

Najbolje prakse

U programu Susreta i panel raspravama sudjelovali su ministri Goran Marić, Tomislav Ćorić, Gabrijela Žalac, Lovro Kušćević i Zdravko Marić.

Panel o razvoju turističkih destinacija i razvoju lokalne zajednice

Upravljanje državnom imovinom

Gospodarenje otpadom


Sudionici panela o budućnosti gospodarenja otpadom: Tin Bašić, Liderpress; Igor Cerinski, Hrvatski telekom; Mirka Jozić, Grad Zagreb; Anamarija Matak, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike; Aleksandra Čilić, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost; Ivana Marković, Grad Supetar; Zvonimir Novosel, Grad Jastrebarsko

Velika nabava spremnika za otpad

Uskoro pola JLS u statusu potpomognutih područja


Sudionici panela o budućnosti lokalne samouprave: Tin Bašić, Liderpress; Gabrijela Žalac, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU; Lovro Kuščević, Ministarstvo uprave; Zdravko Marić, Ministarstvo financija; Dario Runtić, Udruga gradova

Jedinicama lokalne samouprave 1.5 milijardi kuna

Okrugli stol o budućnosti lokalne samouprave


Sudionici okruglog stola o budućnosti lokalne samouprave: Marko Filipović, Grad Rijeka; Jelena Pavičić Vukičević, Grad Zagreb; Hrvoje Košćec, Grad Sveti Ivan Zelina; Dario Hrebak, Grad Bjelovar; Saša Drezgić, Ekonomski fakultet u Rijeci; Željko Turk, Grad Zaprešić; Miodrag Šajatović, Liderpress

Objave iz drugih medija:

[VIDEO] HRT1 Dnevnik

[VIDEO] Dnevnik Nova TV

[VIDEO] Županijska panorama

[VIDEO] Regionalni dnevnik

[VIDEO] HRT Vijesti u 5

 

Otvoreni natječaji

Svi natječaji

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija