Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

01. listopad. 2014.

Predstavljeni rezultati PEFA projekta

U Zagrebu su 30. rujna 2014. godine predstavljeni rezultati nalaza PEFA (Public Expenditure and Financial Accountability) analize četiri pilot grada, zajednički problemi i preporuke za poboljšanje sustava te šira perspektiva razvoja sustava upravljanja javnim financijama u Hrvatskoj.

Projektom PEFA (Public Expenditure and Financial Accountability study) analizirano je stanje upravljanja javnim rashodima i financijska odgovornost u četiri grada – Crikvenica, Labin, Sisak i Koprivnica. Analizom se željelo utvrditi raspolažu li gradovi potrebnim alatima za osiguranje tri temeljna proračunska cilja:
• ostvarenje sveukupne fiskalne discipline
• stratešku raspodjelu resursa
• učinkovito raspolaganje resursima u pružanju javnih usluga

Projekt „PEFA za lokalnu samoupravu u Hrvatskoj“ je prva analiza ovog tipa u Europskoj uniji koja se provodi na razini jedinica lokalne samouprave.

Ovaj projekt provodi se kroz Zakladu za jačanje računovodstvenog i fiducijarnog okruženja (SAFE Trust Fund) sredstvima Europske komisije (EC) i Švicarskog državnog tajništva za ekonomske poslove (SECO), a kojima upravlja Svjetska banka.

Pojedinačne studije bit će objavljene na ovim web stranicama nakon formalnog odobrenja svih sudionika projekta.

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija