Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

28. rujan. 2017.

Radionica o participativnom upravljanju za Zadar i okolicu

U Zadru, 6. listopada u prostorima Kneževe palače, s početkom u 11 sati organiziramo četvrtu, posljednju u nizu transfernih radionica u okviru projekta ”Participativno upravljanje prirodnim resursima” na kojoj ćemo, izmeđuz ostalog, čuti iskustva grada Zadra te udruga Pokreta otoka i Eko-Zadar.

Cilj radionice je jačanje kapaciteta gradova, općina i organizacija civilnog društva za izradu i praćenje lokalnih javnih politika za upravljanje prirodnim resursima. Tijekom radionice bit će predstavljene projektne aktivnosti koje su uspješno provedene u Velikoj Gorici na temu participativnog upravljanja, primjeri dobre prakse iz EU-a i Hrvatske na području upravljanja prirodnim resursima, a praktična grupna vježba bit će organizirana s ciljem usvajanja relevantnih znanja za organiziranje participativnog upravljanja u lokalnoj zajednici. Bit će prilike i za prikazivanje kratkih filmova te diskusiju među sudionicima radionice.

Ciljane grupe sudionika su: predstavnici jedinica lokalne samouprave, organizacija civilnog društva te medija. Sudjelovanje na radionici je besplatno!

Za prijavu na radionicu popunite kratki obrazac do kraja dana 2. listopada putem poveznice:

https://goo.gl/forms/yMHFzxwlz1IUbtit1

 

PROGRAM:

10.30 – 11.00  Dolazak i registracija sudionika

11.00 – 11.10  Uvodni pozdravi

11.10 – 11.20  Uvodno o projektu ”Participativno upravljanje prirodnim resursima”

11.20 – 11.40  Projekcija kratkih filmova nastalih u okviru projekta

11.40 – 12.00  Provedene projektne aktivnosti u Velikoj Gorici

12.00 – 12.45  Lokalni primjeri dobre prakse:

Grad Zadar

Organiziranje otočnih zajednica – Pokret otoka

Zelena transformacija: građanska participacija – Eko Zadar

Pauza za kavu (15′)

13.00 – 14.00  ”Organiziranje zajednice” – vježba i rad u grupama

14.00 – 14.25  Prezentacija rezultata grupne vježbe

14.25 – 14.30   Zaključak radionice

14.30 – 15.30  Ručak za polaznike radionice

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija