Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

04. listopad. 2021.

Sukob interesa i ovlast gradonačelnika za imenovanje

Nije “pravna sreća” kad se praksa i tumačenja tijela i institucija mijenjaju neovisno o izmjenama normative, već više onak’, po nahođenju, prilikama ili situaciji. Zato smo od Ministarstva pravosuđa i uprave ponovo zatražili mišljenje o sukobu interesa i ovlastima gradonačelnika za imenovanje.

Gradonačelnici imaju ovlasti, provode ih sukladno zakonskom okviru, tumačenjima i mišljenjima nadležnih tijela, praksi sudova i dobroj vjeri no ponekad je to nemoguća misija.

Upit koji smo uputili nadležnom Ministarstvu:
Upit UG – sukob interesa

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija