07. studeni. 2014.

Očitovanje na Prijedlog strategije razvoja javne uprave 2014. – 2020.

Udruga gradova očitovala se na Prijedlog strategije razvoja javne uprave 2014. – 2020. ocijenivši kako se radi o dokumentu koji dovoljno ne uviđa značaj, a ni mogućnosti lokalne samouprave.

Smatramo kako je lokalna samouprava izuzetno važna ustavna kategorija o čijem razvoju nije moguće razmišljati tek usputno, u sklopu Strategije čija je primarna zadaća racionaliziranje i modernizacija javne uprave. Jednako tako, ni decentralizaciju nije moguće svesti tek na razvoj javne uprave jer je riječ o daleko kompleksnijoj materiji.

Tekst očitovanja Udruge gradova Strategija razvoja javne uprave