Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

19. siječanj. 2024.

URBACT Infodan (25. siječnja u Zagrebu i online)

Poziv za osnivanje URBACT mreža za prijenos inovacija otvoren je od 10. siječnja do 20. ožujka. Tim povodom Nacionalna URBACT točka (Udruga gradova u RH) organizira Infodan za potencijalne prijavitelje koji će se održati u Zagrebu uz online prijenos, u četvrtak 25. siječnja 2024. od 10 do 14 sati.

Infodan će ponuditi sudionicima informacije o URBACT programu i URBACT mrežama, detaljno će biti predstavljene sve značajke novog poziva za osnivanje mreža za prijenos inovacija, a sudionici će moći postavljati pitanja.

U nastavku, predstavnici Urbane kontakt točke za Europsku urbanu inicijativu (EUI) predstavit će glavne mogućnosti za gradove u sklopu EUI-a. Predstavnici Zavoda za prostorni razvoj govorit će o Urbanoj agendi za EU, nakon čega će uslijediti panel rasprava.

Za kraj, sudionici će čuti o europskoj oznaci za izvrsnost u upravljanju – ELoGE. Ukratko će biti predstavljeno 12 principa Vijeća Europe za dobro upravljanje te kako gradovi prijavom na javni poziv mogu dobiti oznaku izvrsnosti u upravljanju.

Detaljan dnevni red u nastavku:

Vrijeme Aktivnost
09:30 – 10:00 Registracija sudionika / kava dobrodošlice
10:00 – 10:15 Otvorenje infodana i pozdravi
10:15 – 10:35 Uvod u URBACT program

  • Marko Ercegović, Udruga gradova u RH
10:35 – 11:35 Poziv za osnivanje mreža za prijenos inovacija

  • Lucija Jusup, Udruga gradova u RH
11:35 – 12:00 Pauza za kavu
12:00 – 12:20 Europska urbana inicijativa

  • Marko Ercegović, Udruga gradova u RH
12:20 – 12:40 Urbana agenda za EU

  • Ingrid Gojević, Zavod za prostorni razvoj
12:40 – 13:20 Panel rasprava o mogućnostima Urbane agende 

  • Ingrid Gojević, Zavod za prostorni razvoj
  • Stefani Mikulec Perković, Grad Zadar
13:20 – 13:50 ELoGE – oznaka izvrsnosti u upravljanju Vijeća Europe

  • Mario Žuliček, Udruga gradova u RH
13:50 – 14:00 Zaključak i kraj infodana
14:00 – 15:00 Ručak

Prijava sudjelovanja je obavezna i vrši se isključivo popunjavanjem prijavnog obrasca na POVEZNICI.

Općenito, sve informacije o URBACT pozivu, uvjeti prijave, popis potencijalnih vodećih partnera, projektne ideje, te datumi informativnih webinara nalaze se na urbact.eu/get-involved

U međuvremenu, pogledajte infografiku kako biste saznali više o mrežama za prijenos inovacija i mogućnostima koje nude!

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija